1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tatbikat için kuruldu, vatandaş unutulmadı
Tatbikat için kuruldu, vatandaş unutulmadı

Tatbikat için kuruldu, vatandaş unutulmadı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Sağlık Bakanlığında görevli sağlık personel, İzmir'in Urla ilçesinde evlerinde ziyaret ettikleri vatandaşlara ücretsiz sağlık taraması yaptı.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Sağlık Bakanlığında görevli sağlık personel, İzmir'in Urla ilçesinde evlerinde ziyaret ettikleri vatandaşlara ücretsiz sağlık taraması yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, "Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı"na katılan 6 bin askeri personele hizmet için İzmir'in Urla ilçesinde kurulan Sahra Hastanesi ile Sağlık Bakanlığı Seyyar Hastanesini vatandaşların da hizmetine açtı.

Sıhhiye Alay Komutanı Albay Bekir Cihan Özcan ile askeri personel, doktor ve hemşireler, ilçedeki Özbek ve Turasan mahallelerinde yaşayan vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Vatandaşlara çeşitli konularda bilgi veren Albay Özcan, "Burada Sağlık Bakanlığı ile birlikte bir sağlık kompleksi kurduk. Buradaki hastane 6 bin hastaya hizmet vermektedir. 'Çevredeki köylere de gidelim ihtiyacı olanlar vardır, bir sağlık desteği hizmeti verelim' istedik. Çünkü bizler sizin bir parçanızız, sizler de bizlerin bir parçasısınız." dedi.

Mehmetçik tarafından yapılan ziyaretlerde çocuklara da çeşitli hediyeler verildi.

HABERE YORUM KAT