1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı
TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı

TBMM Başkanı Kahraman: Türkiye artık darbe devrini kapattı

TBMM Başkanı Kahraman, "Milletimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasiyi özümsediğini, bir daha darbe olamayacağını ispat etti. Türkiye’de artık darbe devrini kapattı." dedi.

A+A-

TBMM Başkanı İsmail Kahraman 26. Dönem 2. yasama yılı açılış töreninde konuştu.

TBMM Başkanı Kahraman, "Milletimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasiyi özümsediğini, bir daha darbe olamayacağını ispat etti. Camilerden yükselen selalar, ezanlar, gece boyu süren demokrasi nöbetleri ile millet darbeyi yendi; Türkiye artık darbe devrini kapattı." dedi.

TBMM Başkanı Kahraman sözlerini şöyle sürdürdü:

"En öncelikli konularımızdan biri sade, sivil, demokratik, hürriyetçi ve merkezinde bireyin olduğu yeni bir anayasa yapmaktır. Toplam 177 maddeden oluşan Anayasa, 114 ayrı değişikliğe uğramıştır. Böylesi insicamını ve bütünlüğünü kaybetmiş bir Anayasa daha fazla Türkiye’yi taşıyacak durumda değildir. Yeni Anayasa yapılması konusu toplumumuzun beklentisi ve bütün partilerimizin milletimize taahhüdüdür. Bu taahhüdü, mümkün olan en geniş mutabakatla yerine getirmeliyiz. Meclis kanun üretim merkezi değildir. Başka görevlerimiz de var. Çalışmaları kilitleyen, kavgalı oturumlara sebep olan temel felsefe bir an önce değiştirilmelidir."

HABERE YORUM KAT