1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TBMM'de 4 kanun tasarısı kabul edildi
TBMM'de 4 kanun tasarısı kabul edildi

TBMM'de 4 kanun tasarısı kabul edildi

TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye ile çeşitli ülkeler arasındaki uluslararası anlaşmaların uygun bulunduğuna dair 4 kanun tasarısı kabul edildi.

A+A-

TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye ile çeşitli ülkeler arasındaki uluslararası anlaşmaların uygun bulunduğuna dair 4 kanun tasarısı kabul edildi.

Kabul edilen tasarılar şöyle:

- Dünya Posta Birliği Kuruluş Yasasına Sekizinci Ek Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı

- Türkiye ile Moldova Arasında Serbest Ticaret Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı

- Türkiye ile Ürdün Haşimi Krallığı Arasında Kalkınma İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı

- Türkiye ile KKTC Arasında KKTC'de Bulunan Vakıf Kültür Varlıklarının Restorasyon İşlerinin Yürütülmesine İlişkin Anlaşmanın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı.

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, kürsüden yaptığı kısa konuşmada, gelecek Ramazan Bayramı ile Kadir Gecesi'ni tebrik etti.

Mutluluklara ve güzelliklere vesile olan bayram günlerinin eli kanlı hainlerce, zorbalar ve insanlık dışı mahluklarca ülkeye ve millete zehir edilmeye çalışıldığını ifade eden Aydın, "Bayramlarımızı, kutsal ve olumlu olan her şeyimizi ayaklar altına almaya çalışanlara karşı millet olarak bu Ramazan Bayramı'nda da en güzel cevabı yine bizler vereceğiz. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde dimdik millet olarak karşılarında duracağız." diye konuştu.

Öte yandan, Danışma Kurulu önerisinin kabul edilmesiyle Genel Kurul'un bugün çalışmasına ilişkin alınan karar kaldırıldı.

Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın, tasarıların kabul edilmesinin ardından birleşimi 12 Temmuz Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

Birleşimin kapanmasından sonra milletvekilleri birbirleriyle bayramlaşarak Genel Kurul salonundan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT