1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tedavi ettiği güvercin, tutkusu haline dönüştü
Tedavi ettiği güvercin, tutkusu haline dönüştü

Tedavi ettiği güvercin, tutkusu haline dönüştü

Ardahan'da yaralı halde evlerinin bahçesine düşen yabani güvercini tedavi edip doğaya salan 17 yaşındaki Şükrü Bilgili, güvercinle arasında oluşan sevgi bağı sayesinde güvercin beslemeye başladı.

A+A-

Ardahan'da yaralı halde evlerinin bahçesine düşen yabani güvercini tedavi edip doğaya salan 17 yaşındaki Şükrü Bilgili, o tarihten itibaren tutkusu haline gelen güvercinleri beslemeye başladı.

Kent merkezine bağlı Çamlıçatak köyünde oturan ve liseyi bitirdikten sonra bir pastahanede çalışmaya başlayan Bilgili, yaklaşık bir buçuk yıl önce evlerinin bahçesine düşen yaralı bir yaban güvercinini kendi imkanlarıyla tedavi edip besledi.

Bir süre beslediği güvercini sağlığına kavuştuktan sonra doğaya salan Bilgili, bu güvencini serbest bıraktıktan sonra güvercin beslemenin kendisinde tutku haline geldiğini fark etti.

Güvercin beslemenin çok zevkli iş olduğuna değinen Bilgili, şunları kaydetti:

"Yabani güvercinin bahçemize düştüğü andan beri güvercin beslemeye başladım. Bu güvercinler sevimli ve benim için çok güzel bir uğraş, severek bakıyorum. Bundan sonra da güvercin beslemeye devam edeceğim, güvercinlerimin sayısını da artıracağım. Şimdiye kadar köyde sadece koyun, kuzu, inek gibi evcil hayvanlarla ilgileniyordum. Ama güvercinleri de çok sevmeye başladım."

HABERE YORUM KAT