1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Tek bir hatam hayatımı kararttı'
'Tek bir hatam hayatımı kararttı'

'Tek bir hatam hayatımı kararttı'

Çocuk yaşta uyuşturucu batağına saplanan ve 10 aydır tedavi gören Gökhan Kaya, sağlığına bir an önce kavuşup hayallerini gerçekleştirmek istiyor.

A+A-

Parçalanmış bir ailenin ferdi olan, küçük yaşta babasını da kaybedince babaannesi ile yaşama tutunmaya çalışan 29 yaşındaki Gökhan Kaya, yaşamın getirdiği sıkıntılarına çare olabileceği düşüncesiyle henüz 15 yaşındayken uyuşturucunun kirli yüzüyle tanıştı. 

Uzun yıllar kullandığı uyuşturucu nedeniyle saplandığı bataklıktaki mücadelesi bir sokak ortasında son bulmak üzereyken zabıta ekipleri tarafından elinden tutulan genç, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yaşam Merkezinde süren tedavisi sayesinde yeni umutlara yelken açtı.

Bulunduğunda çok zayıf ve yürüyemez halde olan, kilitlenen el ve ayaklarını kullanamaz durumda, tekerlekli sandalye ile merkeze getirilen Kaya, şimdilik koltuk değnekleriyle tutunduğu yeni yaşamında hızla sağlığına kavuşuyor.

Yaşadıklarını AA muhabiri ile paylaşan Kaya, henüz küçük yaşlarda anne babasının ayrılığı ile sarsıldığını, yanında kaldığı babasını da kaybedince babaannesi ile yaşamaya başladığını anlattı.

Kaya, 15 yaşında uyuşturucu madde kullanmaya başladığını belirterek, bu kötü alışkanlık nedeniyle zaman zaman sokaklarda kaldığını, zabıta ekiplerinin 10 ay önce kendisini sokakta ortasında bulduğunu ve yaşam merkezine getirdiğini kaydetti. 

"Kebapçılık yapmak istiyorum"

Gökhan Kaya, Yaşam Merkezindeki tedavisinin yoğun bir şekilde sürdüğünü aktararak, geleceğe dair umutları ve hayalleri bulunduğunu ifade etti.

Kaya, şunları kaydetti:

"Günlük ilaçlarımı kullanıyorum. Fizik tedavi görüyorum. Burada müzik atölyesine gidiyorum. Çok güzel türkü söylerim. Bir sürü sosyal faaliyet var. Aslında ben kebapçıyım. Allah nasip ederse kebapçılık yapmak istiyorum. Gençler ateşle barut gibi her an patlayacak gibi olabiliyorlar. Benim onlara söyleyebileceğim tek şey sağlıklı olsunlar. Hayatta hep iyilik, güzellik olsun. İnsanlara saygılı olsunlar. Bir hata yapıyorsunuz bedelini çok ağır ödüyorsunuz, dünyanız kararıyor. Ben hata yaptım. Tek isteğim sağlığıma kavuşmak."

HABERE YORUM KAT