1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Tekne faciasında kaybolanlar aranırken başkasının cesedi bulundu
Tekne faciasında kaybolanlar aranırken başkasının cesedi bulundu

Tekne faciasında kaybolanlar aranırken başkasının cesedi bulundu

A+A-

Beylikdüzü açıklarında yaşanan tekle faciasında kaybolan 2 vatandaşı arama kurtarma çalışmaları gün boyu devam etti. Çalışmalar sırasında denizden çıkartılan kimliği belirsiz ceset, karada yakınlarından haber bekleyen aileleri de meraklandırdı. Cesedin alabora olan teknede kaybolan şahıslara ait olmadığı belirlendi.

Beylikdüzü açıklarında yaşanan tekne faciasının ardından arama kurtarma çalışmaları 3. gününde de devam etti. Cuma günü Beylikdüzü'nde denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknenin alabora olması sonucu 5 arkadaştan 1’i kurtulmuş 2’si ölü bulunmuş diğer 2 kişi ise kaybolmuştu. Devam eden arama kurtarma çalışmaları soncunda denizde yeni bir ceset bulunduğu öğrenildi. Arama kurtarma ekipleri tarafından denizden alınarak Ambarlı Limanı'na çıkartılan cesedin kaybolan şahıslara ait olmadığı belirlendi. Ceset incelenmek üzere Yanibosna Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

Beylikdüzü açıklarında arama kurtarma çalışmaları sürerken, ailelerin de karadaki acı bekleyişi devam ediyor. Günlerdir denizden gelecek olumlu ya da olumsuz bir haberi bekleyen ailelerin ümidi git gide tükeniyor. Kayıp şahıslardan Haydar Kahraman'ın yeğeni Mehmet Ail Yılmaz. "Olayın olduğu sabahtan beri bekliyorum. Lütfen bizim canlı bulunma umudumuz hemen hemen kalmadı. Hiç değilse cenazemizi alalım. Nerede olduğunu bilelim" diye konuştu.

Tekne faciasından canlı olarak kurtulan Erkan Köse ise olay yerine gelerek çalışmaları izledi. Oldukça üzgün olduğu gözlenen Köse gazetecilerin sorularına üzerine "Şu an yaşayan bir ölü gibiyim" dedi.

HABERE YORUM KAT