1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Terör mağdurları acı dolu günleri unutmaya çalışıyor
Terör mağdurları acı dolu günleri unutmaya çalışıyor

Terör mağdurları acı dolu günleri unutmaya çalışıyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin saldırıları sonucu zor günler geçiren vatandaşlar, yaşadıkları acıları unutmaya çalışıyor.

A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin saldırıları sonucu zor günler geçiren vatandaşlar, yaşadıkları acıları unutmaya çalışıyor.

Yüksekova'da 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu"nun ardından ilçeye dönen terör mağduru aileler, bir yandan hasar gören evlerinin onarımını yaparken, bir yandan da birbirlerini destekleyerek yaşadıkları zor günleri atlatmaya gayret ediyor.

Zarar gören evlerinin önünde geçici olarak oluşturdukları çadırlarda yaşamlarını sürdüren vatandaşlar, iftar sonrası bir araya gelerek dayanışma örneği sergiliyor.

Yüksekova'da 30 Mayıs itibarıyla sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırılmasıyla, iftar sonrası evlerinin önünde geçici olarak oluşturdukları çadırda buluşan vatandaşlar, yasağın başladığı saat 23.00'e kadar semaver çayı eşliğinde sohbet ediyor.

Nurcan Turgay, AA muhabirine, il dışında eğitimini sürdürdüğünü, ailesine yardımda bulunmak için ilçeye geldiğini anlattı.

Anne babasının yaşlı olduğunu belirten Turgay, "Onlara bakmak zorundayım. Onlara bakmak için önce bir gelecek kurmam lazım." dedi.

Zübeyit Turgay da "Diğer ailelere destek olmak için akşamları iftar sonrası buraya geliyoruz. Saat 23.00'e kadar burada kalıyoruz, onlara moral veriyoruz." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT