1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Terör örgütü YPG safında çatışan İngiliz vatandaşı öldü
Terör örgütü YPG safında çatışan İngiliz vatandaşı öldü

Terör örgütü YPG safında çatışan İngiliz vatandaşı öldü

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki yapılanması YPG'ye katılan İngiliz vatandaşı Rakka yakınındaki çatışmada öldü.

A+A-

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki yapılanması YPG'ye katılan İngiliz vatandaşının Rakka yakınında çatışmada öldüğü bildirildi.

İngiliz devlet televizyonu BBC’nin haberine göre PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’nin saflarına katılan İngiliz Ryan Lock (20) Rakka yakınlarındaki bir çatışmada öldürüldü.

YPG, Lock’un ölümünü ailesine gönderdiği mektupla bildirdi.

BBC’nin haberine göre "Berxwedan Givara" kod adını kullanan Lock, 4 Eylül’de Suriye’ye giderek YPG’ye katıldı ve 21 Aralık’ta DEAŞ’la yaşanan bir çatışmada öldürüldü.

Ailesine Türkiye’ye tatile gittiğini söyleyen Lock’un, daha sonra sosyal medyada paylaştığı mesajlarla Suriye’de olduğunu ilan ettiği kaydedildi.

Herhangi bir askeri eğitimi bulunmayan Lock’un İngiltere’deki mesleğinin aşçılık olduğu ifade edildi.

Türk jetlerinin operasyonunda yaralanmış

Öte yandan The Guardian gazetesi Lock’un 24 Kasım’da El-Bab yakınlarında Türk jetlerinin hava operasyonunda yaralandığını öne sürdü.

Gazete, Türk jetlerinin hava operasyonunda YPG militanları arasında yer alan ABD vatandaşı Michael Israel ile Alman vatandaşı Anton Leschek'in de öldürüldüğünü kaydetti.

Guardian’ın haberine göre Lock, yüzünden yaralandığı operasyondan sonra sosyal medyada Türkiye’ye haraket eden bir mesaj da paylaştı.

HABERE YORUM KAT