1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Terör örgütünün finans kaynağı da kurutulacak
Terör örgütünün finans kaynağı da kurutulacak

Terör örgütünün finans kaynağı da kurutulacak

Diyarbakır'ın 5 ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyon sürüyor. Operasyonda terör örgütünün en büyük finans kaynağı uyuşturucuya yönelik çalışmalara ağırlık veriliyor.

A+A-

Diyarbakır'ın 5 ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyon sürüyor.

Lice, Hani, Silvan, Kulp ve Hazro ilçelerine bağlı 25 köyde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, teröristlerin kullandığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının tespiti ve malzemelerin ele geçirilmesine yönelik müşterek operasyon devam ediyor.

Savaş uçakları ve Kobra helikopterlerinin de desteğiyle yürütülen operasyonda İstanbul ve Ankara'nın yanı sıra bölgedeki illerden de jandarma ve polis özel harekat ekipleri yer alıyor.

Finans kaynağı da kurutulacak

Operasyonda terör örgütünün en büyük finans kaynağı uyuşturucuya yönelik çalışmalara ağırlık verilirken, kırsal alanda ekili Hint kenevirleri için de çalışma yürütülüyor.

Kentin kuzeyindeki Lice, Hani, Hazro ve Kulp ilçelerinde Hint keneviri ekim alanlarına yönelik son 3 yılda çok sayıda operasyon gerçekleştirildi. Operasyonlarda ele geçirilen tonlarca uyuşturucu güvenlik güçlerince imha edildi.

HABERE YORUM KAT