1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Teröristlerden can kaybının artması için hain plan
Teröristlerden can kaybının artması için hain plan

Teröristlerden can kaybının artması için hain plan

A+A-

Atatürk Havalimanı'nı dün akşam kana bulayan teröristlerin, can kaybını artırmak için bir plana başvurdukları öne sürüldü. X-ray cihazını geçen bir teröristin, "Burada bomba patlayacak" diye bağırdığı, yolcular kapıya akın edince, kapıda bekleyen teröristlerin önce kurşun yağdırdığı, sonra bomba patlattığı belirtildi.

Türkiye'nin Rusya ve İsrail'le normalleşme sürecine girdiği gün hainler İstanbul'daki Atatürk Havalimanı'nı kana buladı. 3 terörist önce uzun namlulu silahlarla sivillere ve polislere kurşun yağdırdı ardında da üzerlerindeki bombayı patlattı. Hain saldırıda 36 kişi hayatını kaybetti, 147 kişi yaralandı.

Can kaybını artırmak için hain plan

Teröristlerin can kaybını artırmak için bir plana başvurdukları öne sürüldü. İddiaya göre x ray cihazını geçerek içeriye giren bir terörist 'Biraz sonra burada bomba patlayacak' diyerek bağırdı. Yolcuların kapıya doğru akın etmesiyle de kapıda bekleyen teröristler önce kurşun yağdırdı, sonra patlattı.

Personelin mesai bitiminde patlatıldı

Görgü tanıkların anlattıkları da yaşanan dehşeti ortaya koydu. Patlamada yaralanan THY yer hostesi Buket Karademir, “Çok korkunç bir patlamaydı. Ayağım kırık, alçıya alındı." ifadelerini kullandı. Havalimanında yer hizmetleri veren personelin çıkış saatine denk geldi, ölü ve yaralı sayısının bu yüzden de arttığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT