1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Teröristleri ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemiz sürecek"
"Teröristleri ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemiz sürecek"

"Teröristleri ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemiz sürecek"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ağrı'daki 7 korucu, 2 asker ve bir emekli köy korucusunun şehit edildiği terör saldırısına ilişkin, "Bu teröristleri tamamıyla ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemiz sürecek." dedi.

A+A-

Karaman'ın Ermenek ilçesine gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, kent meydanında düzenlenen 21. Taşeli Kültür Sanat ve Sıla Şenlikleri'ne katıldı.

Büyük mega projeleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Elvan, "Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin, kim Türkiye üzerinde hesap yaparsa yapsın, biz tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet ülküsü çerçevesinde, birlik, dirlik içerisinde kıyamete kadar huzur ve barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Hiç kimse bunu engelleyemeyecek." diye konuştu.

Ağrı'daki terör saldırısı

Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri sınırları arasında bulunan Tendürek Dağı'nın Gökçebulak köyü mevkisindeki korucu noktalarına PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıya değinen Elvan, "Şundan emin olunuz; bu terör örgütlerine yönelik mücadelemiz kararlıkla devam edecek. Bu teröristleri tamamıyla ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemiz sürecek. Her birisinin inlerine teker teker giriyoruz ve bunları teker teker ortadan kaldırıyoruz. 30 yıldan, 40 yıldan beri girilemeyen Tendürek Dağı'nda, diğer tarafta Hakkari'de, Ağrı'da, Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki girilemeyen yerlere girdik. O dağlara artık Türk Silahlı Kuvvetlerimiz giriyor ve didik didik ediyor. Her bir ine girilip, o teröristler teker teker yok ediliyor." ifadelerini kullandı.

"Türkiye hızla normalleşme sürecine girdi"

"Şu 2-3 ayın içerisinde sizler de göreceksiniz. Allah'’ın izniyle bu teröristleri tamamıyla yok edeceğiz. Her birinin inlerine girip ülkemizi bunlardan temizleyeceğiz." diyen Kalkınma Bakanı Elvan, şunları kaydetti:

"Ülkemiz üzerine hesap yapmak isteyenlere en büyük cevabı zaten siz 15 Temmuz gecesi verdiniz. Devlet, millet, hükümet olarak bizler de bunlara gereken cevabı vereceğiz. Bu terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Darbe girişimine rağmen Türkiye’de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Gece,gündüz Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması yönünde çabamız sürüyor. Türkiye hızla normalleşme sürecine girdi. Birçok hizmet yaptık. Verdiğimiz sözlerden fazlasını yaptık. Taşeli bölgesi artık bir cazibe merkezi oldu. Yollarımızı yaptık. Birçok yerde yol çalışmaları devam ediyor. Köylerimizde artık sulama kapalı şebeke ile yapılıyor. Şimdi sırada doğalgaz var. Ermenek'i doğalgaza kavuşturacağız. Çalışmalarımız durmadan devam ediyor." 

HABERE YORUM KAT