1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Teröristlerin attığı 2 roketatar mermisi eve isabet etti
Teröristlerin attığı 2 roketatar mermisi eve isabet etti

Teröristlerin attığı 2 roketatar mermisi eve isabet etti

Siirt'te PKK'lı teröristlerce gece zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda iki merminin bir eve isabet ettiği ortaya çıktı.

A+A-

Siirt'te PKK'lı teröristlerce zırhlı polis aracına düzenlenen saldırıda roketatar mermilerinin bir eve isabet ettiği ortaya çıktı.

Devriye görevi yapan zırhlı polis aracının gece Barış Mahallesi'ndeki eski kadın doğum hastanesi önünden geçişi sırasında teröristlerce roketatarlarla gerçekleştirilen, can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı saldırıda mermilerin dar gelirliler için yapılan TOKİ konutlarındaki bir evde hasara neden olduğu belirlendi.

Mermilerin isabet ettiği evde yaşayan 7 çocuk sahibi Halime Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşadıkları korkuyu anlattı.

"Binadaki camların hepsi kırıldı, şans eseri kurtulduk"

Yattıkları sırada silah sesleri duyduklarını ve büyük panik yaşadıklarını ifade eden Güneş, çocuklarını arka odaya götürdüğü sırada patlama sesi geldiğini söyledi.

Güneş, evden bir anda dumanlar yükseldiğini dile getirerek, "Duman ve ateşi görünce bir odaya sığındık. Çocuklar ağlıyordu. Atılan roketlerin mermileri çatıya ve balkona isabet etti. Binadaki camların hepsi kırıldı, şans eseri kurtulduk." dedi.

Kredi borcu ile aldıkları evlerinin hasar gördüğünü anlatan Güneş, mağdur olduklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT