1. HABERLER

  2. KONYA

  3. "Terörü masumlaştıran hiç bir duruş kabul edilemez"
"Terörü masumlaştıran hiç bir duruş kabul edilemez"

"Terörü masumlaştıran hiç bir duruş kabul edilemez"

MAZLUMDER Konya şubesi başkanı Derviş Argun son dönemde artan terör eylemleriyle ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Argun'un açıklaması şöyle:
PKK terör örgütü tarafından son dönemde tırmandırılan ve yoğunluklu olarak sivil ölümlerle sonuçlanan saldırılar, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Her geçen gün bir sivil yaşam alanında, yolda, çarşıda, pazarda, okulda ve hatta mezarlıklarda patlamaya hazır düzenekler bulunmakta, kimisi ise tespit edilemediği için patlatılarak, yüzlerce sivilin ölümüne sebep olmaktadır. Bu bir hak mücadelesi biçimi olmayıp, birebir katliam ve katilliktir.

Bu katliamlara destek veren, kabul eden ve masumlaştıran her anlayış da bir yönüyle bu cinayetlerin ortağıdır. Hiç bir sivil ya da siyasal yapının bu anlayışı masum görmesi ve onun lehine bir duruş sergileyerek bu katilliği kabul etmesi düşünülemez.

Doğu ve Güneydoğuda kimi belediyelerin PKK terör örgütüyle mali ve stratejik ilişkilere girdiği, kamunun belediye hizmetleri için sağladığı imkânları terör örgütünün hizmetine ve emrine sunduğu iddia edilen ve bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten hareketle K.H.K. ile bazı belediyelere kayyım atanmış, bazı kamu görevlileri de açığa alınmıştır.

Kayyım atama ve açığa alma sürecinin henüz adli ve idari tahkikatı bitmeden, sosyal medyada Mazlumder adına bu tasarrufun kabul edilemez olduğuna dair açıklamalar çıkmıştır. Bu açıklamalar, Mazlumder'i tanımlayan açıklamalar olmadığı gibi Mazlumder'in tüm şubeleri tarafından da kabul edilen düşünceler değildir.

MAZLUMDER Konya şubesi olarak, Mazlumder adına yapılan bu açıklamaları kabul etmiyor ve reddediyoruz. Gözünü kırpmadan sivil katliamı yapan ve sivil yaşam alanlarını bombalı tuzaklamalarla yaşanmaz kılan PKK bir terör örgütüdür. Ona destek veren ve lojistik sağlayanlar da ister kamu teşekkülü olsun, ister şahıs ya da kimi sivil yapılanmalar olsun, bu terörün ortağıdır.

HABERE YORUM KAT