1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Terörün tahribatı yaz spor kursları ile giderilecek
Terörün tahribatı yaz spor kursları ile giderilecek

Terörün tahribatı yaz spor kursları ile giderilecek

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terörden zarar gören çocuk ve gençlerin rehabilite edilmelerini ve sosyal yaşama adapte olabilmelerini sağlamak için çeşitli dallarda yaz spor kursları açıldı.

A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terörden zarar gören çocuk ve gençlerinrehabilite edilmelerini ve sosyal yaşama adapte olabilmelerini sağlamak için çeşitli dallarda yaz spor kursları açıldı.

Silvan'da, 20 Temmuz 2015'ten itibaren artan terör saldırılarının güvenlik güçlerinin operasyonlarıyla bertaraf edilmesi ve yaşamın normale dönmesinin ardından terörün yarattığı tahribatın giderilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yürütülüyor.

Kaymakamlık, terörden etkilenen çocuk ve gençlerin, rehabilitasyonu ve sosyal yaşama adapte olabilmeleri için 7 branşta yaz spor kursları açtı. Kurslarda, 500 öğrenciye yüzme, basketbol, voleybol ve masa tenisi gibi branşlarda eğitim veriliyor.

Kaymakam Murat Kütük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olumsuz olaylarla gündeme gelen ilçede izleri silmek, çocuk ve gençlere sahip çıkmak için yürüttükleri çalışmalar kapsamında yaz spor kursları açtıklarını söyledi.

"Tatillerinden zevk alacaklar"

Çocuk ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korumak, sağlıklı birer birey olarak yetişmelerini sağlamak istediklerini dile getiren Kütük, "Yaşadığımız sıkıntılı dönemler sona erdiğinden çocuklarımızın rehabilitasyonunu bu kurslarda gerçekleştireceğiz. Yüzlerce çocuğumuz, eğitim öğretimin yanında sosyal yaşama da adapte olacaklar." dedi. 

HABERE YORUM KAT