1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Tesettürlü polise saldırı!
Tesettürlü polise saldırı!

Tesettürlü polise saldırı!

Müslümanlara karşı yapılan saldırıların had safhaya ulaştığı Amerika’da başörtülü bir polis memuru tehdit edilerek, saldırıya uğradı.

A+A-

Başkanlık seçimlerinden sonra, Müslümanlara yapılan saldırıların neredeyse 3 kat daha arttığı Amerika’da, bu kez de başörtülü bir polis memuruna saldırıda bulunuldu. Cumartesi akşamı, 16 yaşındaki oğlu ile Brooklyn’de yürüyüşe çıkan, 34 yaşındaki başörtülü polis memuru Aml Elsokary, 36 yaşındaki Christopher Nelson isimli şahıs tarafından hakaret ve saldırıya uğradı.

Yaklaşık 11 yıldır New York Polis Departmanı (NYPD)’ de hizmet veren Elsokary, karşılarına aniden çıkan adamın oğluna ve kendisine “ Siz de İşid’e çalışıyorsunuz değil mi? Ben de sizin boğazınızı keseceğim” diyerek saldırdığını aktardı. 2014 yılının Nisan ayında, yangından bir bebek ile babasını kurtardığı için şeref madalyası verilen tesettürlü polis memuru Elsokary, “ Ben burada, Amerika’da doğdum.

Bu topraklarda insanların ait olduğu dine bakmadan, başörtüm ile insanların güvenliğini sağlamaya çalışıyorum. Olanlardan dolayı çok üzgünüm.” ifadesinde bulundu. Yaklaşık 900 Müslüman polisin görev yaptığı New York şehrinin belediye başkanı Bill de Blasio ise, “ Aml Elsokary, bir New Yorklu. Amerika onun doğduğu yer ve ben kimsenin inancından dolayı böyle çirkin saldırılara uğramasına izin vermem” diyerek, saldırganın 50.000 dolar para cezasına çarptırıldığını vurguladı. New York’da seçimden sonra nefret suçlarında % 35 oranında artış görüldü. Saldırıya uğrayanların ise en fazla Müslümanlar ve Yahudiler olduğu rapor edildi.

Kaynak:Yeni Akit \ Münübe Yılmaz

HABERE YORUM KAT