1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Teze bisiklet" isteyen Fatma Zehra'nın hayali gerçek oldu
"Teze bisiklet" isteyen Fatma Zehra'nın hayali gerçek oldu

"Teze bisiklet" isteyen Fatma Zehra'nın hayali gerçek oldu

Erzurum'un Palandöken ilçesindeki bir ilkokulun ikinci sınıf öğrencisi Fatma Zehra Peşmen'in, "Teze bisiklet istiyrem" sözleriyle dile getirdiği bisiklet hayali, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce gerçekleştirildi

A+A-

ORDU (AA) - Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Erzurumlu ilkokul öğrencisi Fatma Zehra Peşmen'in bisiklet hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Erzurum'un Palandöken ilçesindeki Taşlıgüney İlkokulu Öğretmeni Salih Kul, sosyal medya hesabı Twitter'dan, "Arkadaşında bisiklet görünce ağlayan ve 'Ağlama kızım bak onunki eski' dediğim ve onun bana, 'Öğretmenim ben teze (yeni) bisiklet istiyrem. Kazağımın renginden olsun' diyen 7 yaşındaki yetim öğrencim Zehra'ya bir bisiklet." paylaşımı yaptı.

Paylaşımı gören Ordu Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Mustafa Genç, öğretmen Salih Kul ile iletişime geçerek minik öğrenciye bisiklet alınması için çalışma başlattı.

Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünce alınan bisiklet, Taşlıgüney İlkokuluna gönderilerek Fatma Zehra'ya teslim edildi.

Salih Kul, sosyal medya hesabından, Fatma Zehra Peşmen'in yeni bisikletiyle fotoğrafını da paylaşarak, "Bu çocuk hiç böyle gülmemişti. Çok teşekkür ederim, Allah sizlerden razı olsun. Sizler gibi iyi insanlar olduğu sürece her zaman umut var." açıklamasında bulundu.

Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün Twitter hesabından Kul'a, "Gençlik ve Spor Bakanlığı ailesi olarak bizler teşekkür ederiz, bir yavrumuza ulaşma imkanına vesile olduğunuz için." yanıtı verildi.HABERE YORUM KAT