1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF Başkanı Demirören'den yeni sezon mesajı
TFF Başkanı Demirören'den yeni sezon mesajı

TFF Başkanı Demirören'den yeni sezon mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig'de yarın başlayacak yeni sezon öncesi mesaj yayımladı.

A+A-

Yıldırım Demirören'in yeni sezon mesajı TFF tarafından paylaşılırken, içinden geçilen kritik süreçte özellikle provokasyonlara karşı futbolseverlere yönelik uyarı dikkati çekti.

Profesyonel ve amatör tüm liglerde sezonun fair play içinde geçmesi temennisinde bulunan Demirören, mesajında, "Kötü olayların, çirkinliklerin, sakatlıkların ve olumsuz söylemlerin yaşanmayacağı bir sezon diliyorum." şeklinde görüşlerini paylaştı.

"Farklı bir futbol sezonu bizleri bekliyor." denilen mesajda, Demirören'in şu ifadelerine yer verildi:

"15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminin ardından bir olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, bu birlik ve beraberliği toplumun her kesiminde göstermeye devam etmelerini bekliyoruz. Toplumun en fazla gözü önünde olan yerler arasında yer alan stadyumlarımız, bu birlik ve beraberliğin en iyi şekilde gösterileceği yerlerdir. Tüm kulüplerimizin taraftarlarını bu birlik ve beraberlik bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum. Unutmayalım, ülkemizin en popüler sporu olan futbol, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya göstereceğimiz en önemli mecradır. Bu vesileyle, tüm futbol ailesini olası provokasyonlardan uzak durmaları konusunda uyarmayı bir görev biliyorum."

Oyun kurallarında yapılan değişikliklerin geçerli olacağı yeni sezonda futbol ailesinin tüm üyelerine önemli görevler düştüğünün altını çizen Demirören, şunları kaydetti:

"Özellikle bu zor günlerde herkesi futbolun temel değerlerine bağlı kalmaya ve sahadaki oyunun tüm aktörlerine saygı göstermeye davet ediyorum. Tüm kulüplere, sahalarda görev yapacak hakem, temsilci ve gözlemciler ile futbol ailesinin bütün üyelerine başarı, mutluluk, kardeşlik dolu bir sezon diliyorum."

HABERE YORUM KAT