1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. THY 15 Temmuz'u yabancı gazetecilere anlattı
THY 15 Temmuz'u yabancı gazetecilere anlattı

THY 15 Temmuz'u yabancı gazetecilere anlattı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini anlatmak için 311 yabancı basın mensubunu Türkiye'ye getirdiklerini söyledi.

A+A-

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY'nin Yeşilköy'deki Genel Müdürlük binasında, Avrupa'nın çeşitli ülkesinden yabancı gazeteci, televizyoncu ile kanaat önderine Fetullahçı Terör Örgütü'nüdarbe girişimi ve sonrasında Türkiye'de yaşananları anlattı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına konuşan Aycı, bugün İspanya, Portekiz, Fransa, İtalya, Malta ve Yunanistan'dan gelen gazetecileri Türkiye'de ağırladıklarını anlattı.

Daha önce de Uzakdoğu, Ortadoğu ve Kuzey Avrupalı basın mensuplarına FETÖ'nün başarısız darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlattıklarını ifade eden Aycı, "Şu ana kadar getirdiğimiz gazeteci sayısı bugün 311'e ulaştı." dedi.

Aycı, bu çalışmaların meyvesini yavaş yavaş topladıklarını dile getirerek, misafirlerin yaşanan olumsuzluklara rağmen Türkiye'de ekonomi çarkların kesintisiz dönmesine bizzat şahit olduklarını ifade etti.

Aycı, yabancı gazetecilerin bu konudaki geri dönüşlerinden çok memnun olduklarını bildirdi.

İlker Aycı, yabancı gazetecilerle buluşma etkinlikleri kapsamında ABD ve İsrailli basın mensuplarını İstanbul'da ağırlayacaklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT