1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Toplum Destekli Polislerden kadınlara karanfil
Toplum Destekli Polislerden kadınlara karanfil

Toplum Destekli Polislerden kadınlara karanfil

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıttı.

A+A-

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi önü ve kordon boyunca kadınlara karanfil dağıtarak kadına yönelik her türlü şiddetin insan hakkı ihlali olduğuna dikkati çektiler. Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cemil Emre Süel de kadınlara karanfil vererek kadına karşı şiddete hayır dedi.

Karanfil dağıtan polis ekiplerinin bu davranışı vatandaşlar tarafından da takdir kazandı. Kadına şiddetin arttığı dönemde polis ekiplerinin farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir faaliyet gerçekleştirmesinin önemine işaret eden vatandaşlar, kadına yönelik şiddet gösterenlerin cezasız kalmaması gerektiğini belirttiler.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanları olarak kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade eden polis memuru Nazan Ünal: "Kadına yönelik her türlü şiddet insan hakkının ihlalidir. Şiddet öğrenilen bir olgudur. Şiddetin bir sorunu çözme biçimi olarak uygulanması diğer bireylerce öğrenilerek devamını getirir. Şiddet gören kadın kendini güvende hissedemez, ailesine ve çevresine olumlu davranışlar sergileyemez. Kadınlar dövülmeye, ötelenmeye değil; sevilmeye layıktır" dedi.

Toplum Destekli Polislerden kadınlara karanfil

Toplum Destekli Polislerden kadınlara karanfil

HABERE YORUM KAT