1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Trakyalı esnaf Türk lirasına sahip çıkıyor
Trakyalı esnaf Türk lirasına sahip çıkıyor

Trakyalı esnaf Türk lirasına sahip çıkıyor

Edirneli esnaf Türkiye genelinde başlatılan "dolar bozduruna ikram" kampanyasına destek vermeye başladı.

A+A-

Edirneli esnaf Türkiye genelinde başlatılan "dolar bozduruna ikram" kampanyasına destek vermeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası Türk lirasının değerlenmesi için başlatılan döviz bozdurma kampanyasına vatandaşlar ve esnafın desteği artarak devam ediyor.

Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, Türkiye’yi ekonomik darboğaza itmeye çalışanların oyununun necip Türk milletince bozulacağına inandığını söyledi. Fetullahçı Terör Örgütü’nün hain planını 15 Temmuz’da bozulduğu gibi son oynanan oyunun da bozulacağını ifade eden Arif Meriç, şunları kaydetti:

"15 Temmuz’da büyük bir felaket atlattık. İçerde ve dışarıdaki canavarın dişleri vardı. 15 Temmuz’da dişlerini kırdık, tek bir dişi kaldı, onunla ülkemizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Zilletle yaşamaktansa izzetle ölmeyi göze alan bir milletiz, parayla bizi pranga vurmaya çalışanların oyunu bozulacaktır."

Meriç, dolarını bozdurup müesseselerine gelenlere badem ezmesi, Kavala kurabiyesini ücretsiz ikram edeceğini söyledi.

Şekerlemeci Meriç, Türk milletini ekonomik prangaya alamayacaklarını vurgulayarak, "Bizi parayla pulla korkutamazsınız. Size yine bir ders vereceğiz. Tüm müesselerimize davet ediyorum. Biz tatlı bir milletiz. Dolarlarınızı bozdurun ağzınızı ben tatlandıracağım." dedi.

"Dövizini bozduran vatandaşlara tava ciğer bizden"

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ise 100 doları Türk lirasına çevirdiğini gösteren makbuzla kendisine gelenlere ücretsiz meşhur Edirne tava ciğeri ikram edeceklerini belirtti.

15 Temmuz'da darbe girişimine karşı Türkiye'nin tek yürek olduğunu hatırlatan Dinar, ''Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz'da tarihi bir çağrı yaptı, 'sokağa çıkın' dedi. O zaman hepimiz çıktık. Şimdi de tarihi bir çağrı daha yaptı. 'Dövizleri bozdurun' dedi. Evet şimdi hepimiz dövizlerimizi bozduracağız. Dövizini bozduran vatandaşlara tava ciğer bizden.'' dedi.

100 dolar bozduran vatandaşlara ücretsiz tava ciğer ikram edeceklerini ifade den Dinar, ülkelerine ve bayraklarına her zaman sahip çıkacaklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT