1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Trump Meksika sınırına çadır kentler kuracak
Trump Meksika sınırına çadır kentler kuracak

Trump Meksika sınırına çadır kentler kuracak

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırından ABD'ye girmeye çalışan Orta Amerika ülkelerinden gelen göçmenler için çadır kentler kuracağını duyurdu.

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırından ABD'ye girmeye çalışan Orta Amerika ülkelerinden gelen göçmenler için çadır kentler kuracağını duyurdu. Trump ayrıca ABD'ye göçün bir başka şekli olan "doğum hakkı ile elde edilen vatandaşlık uygulaması'nı da kaldıracağını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump Orta Amerika ülkelerinden gelerek Meksika sınırından ABD'ye girmeye çalışan göçmenler için sınırda çadır kentler kurulacağını açıkladı. Konu hakkında ABD basınına konuşan Trump, "Eğer iltica hakkı için başvuracaklarsa yargılanma süreçleri tamamlanana kadar onları tutacağız. Onları tutacağız ve çadır kentler inşa edeceğiz" dedi.

"Doğum hakkı ile elde edilen vatandaşlık uygulaması da kalkıyor"

Trump, katıldığı bir televizyon programında ise, ABD'de doğum yapan yabancı uyruklu kişilerin çocuklarına verilen "doğumdan ötürü kazanılan vatandaşlık hakkı" uygulamasını kaldırmayı da planladığını söyledi. Trump, "Biz, bir kişinin ülkemize gelerek doğum yaptıktan sonra doğan bebeğe vatandaşlık veren tek ülkeyiz. Bu çok saçma ve sonlandırılmalı" ifadelerini kullandı.

İHA

HABERE YORUM KAT