1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TSK'dan darbe girişimi sonrası ilk açıklama!
TSK'dan darbe girişimi sonrası ilk açıklama!

TSK'dan darbe girişimi sonrası ilk açıklama!

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, "hainler hedeflerine ulaşamadı" denildi.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "15 Temmuz akşam saatlerinde TSK bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri TSK'nın kahraman mensuplarının anında verdiği tepki ve emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir." denildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan illegal çete mensubu terörist hainlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının ezici çoğunluğunun anında verdiği tepki ve kahraman emniyet mensuplarımızın da bu konuda göstermiş olduğu kararlılık ile reddedilmiş ve hainler amaçlarına ulaşamadan etkisiz hale getirilmişlerdir.

Darbe girişimi başladıktan hemen sonra olayı duyan kadirşinas halkımız kendi bağrından çıkmış olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek evlatlarını korumak ve demokratik hukuk sistemimize vurulacak darbeyi engellemek maksadıyla sokaklara çıkmış ve bu hainlere gereken en güzel ve en büyük dersi vermiştir. Yapılan hain girişimin engellenmesindeki en büyük rol yüce milletimizindir. İllegal yapılanma mensubu darbeciler şu an itibariyle etkisiz hale getirilmiş olup hukuk sistemi içerisinde hak ettikleri en ağır şekilde cezalandırılacaklardır."

HABERE YORUM KAT