1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TŞOF Başkanı Apaydın: "Milli mücadelede Ankara önemli rol oynadı”
TŞOF Başkanı Apaydın: "Milli mücadelede Ankara önemli rol oynadı”

TŞOF Başkanı Apaydın: "Milli mücadelede Ankara önemli rol oynadı”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki heyetin Ankara'ya gelişinin yıldönümüyle...

A+A-

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki heyetin Ankara'ya gelişinin yıldönümüyle ilgili olarak "Ankara, halkının azim ve kararlılığı, stratejik konumu nedeniyle tarihimizde çok önemli bir yer edinmiştir" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki heyetin Ankara'ya gelişinin yıldönümü ile ilgili yazılı bir mesaj yayımlayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "Başkentimiz Ankara, Kurtuluş Savaşımızda hem konumu hem halkı ile tarihimizde çok önemli bir yer edinmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve beraberinde temsil heyeti 98 yıl önce, 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelerek tarihi bir güne imza atmıştır. Ankara, halkının azim ve kararlılığı, stratejik konumu nedeniyle tarihimizde çok önemli bir yer edinmiştir. Milli Mücadelemizin kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi, Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetini tüm şoför camiası adına saygı, şükran ve minnetle anıyorum" ifadesini kullandı.

İHA

HABERE YORUM KAT