1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tuğgeneral Başoğlu darbecilerin emrini yırtıp atmış
Tuğgeneral Başoğlu darbecilerin emrini yırtıp atmış

Tuğgeneral Başoğlu darbecilerin emrini yırtıp atmış

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu'nun,darbecilerin gönderdiği yazılı emri yırttığı öğrenildi.

A+A-

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu'nun,darbecilerin gönderdiği yazılı emri yırttığı öğrenildi.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişiminde bulunduğu akşam, kendilerini "Yurtta Sulh Konseyi" olarak adlandıran bir grup asker, Kütahya Hava Er Eğitim Komutanlığına yazılı olarak "yönetime el koyma" emri gönderdi.

Gelen yazıyı gören Tuğgeneral Celal Başoğlu, emrin yazılı olduğu kağıdı yırttıktan sonra Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile görüşerek kendisini bilgilendirdi ve darbe emrini "yok" hükmünde saydığını, şehrin asayişi ve güvenliği için kolluk kuvvetleri olarak devletin ve milletin yanında olduğunu belirtti.

Nayir'in tavsiyesi üzerine Başoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz ile de görüşerek, yaşananlar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra garnizondaki komutanlar ile toplantı yapan Tuğgeneral Başoğlu, kendisi dışında kimseden emir alınmaması talimatını verdi.

HABERE YORUM KAT