1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tüm dekanlar istifa etti
Tüm dekanlar istifa etti

Tüm dekanlar istifa etti

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) dün tüm dekanlara bulunduğu 'istifa' çağrısına tüm dekanlar yanıt verdi. YÖK'ün yaptığı açıklamaya göre 1577 üniversite dekanı istifa etti. Ayrıca Gazi, Dicle, Yıldız Teknik ve Yalova Üniversitesi rektörleri de açığa alındı.

A+A-

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Türkiye genelinde bütün dekanların istifasını istedi. Ülkenin dört bir yanında devam eden istifalar sonucunda 1577 dekan istifa etti. YÖK, istifası istenen bin 577 dekanın, istifalarına ilişkin rektörlük tekliflerinin Kurul tarafından kabul edildiğini duyurdu. YÖK'ten yapılan açıklamada, YÖK'e iletilen bütün üniversite dekanlarının istifalarına ilişkin rektörlük tekliflerinin karara bağlandığı bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 

  • "Bin 176'sı devlet, 401'i vakıf üniversitesi olmak üzere toplam bin 577 fakülte dekanının istifalarına ilişkin rektörlük teklifleri Başkanlığımıza iletilmiş, bu talepler YÖK Genel Kurulu'nda kabul edilmek suretiyle karara bağlanmıştır.Devletimizin bekası ve milli iradeye saygı noktasında tek vücut olan tüm üniversitelerimize bu konuda göstermiş oldukları işbirliği dolayısıyla teşekkür ederiz.Devlet ve vakıf üniversitelerimizde en kısa süre içerisinde yeniden dekan ataması işlemleri gerçekleştirilecektir." bilgisi paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT