1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TÜMSİAD devlet destekleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı
TÜMSİAD devlet destekleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı

TÜMSİAD devlet destekleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) genel merkezi tarafından, kentteki esnaf ve KOBİ temsilcilerine yönelik devlet desteği ve hibeler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

A+A-

Afyonkarahisar Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, konuşan TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı M. Emin Birliktir, Amerika ve Avrupa krizdeyken Türkiye'nin büyümesinin hazmedilemediğini söyledi. 2008 yılında tüm dünyayı etkileyen ekonomik krizin Türkiye'yi teğet geçtiğini belirterek, "2008 yılında bir kriz oldu Amerika'da başlayan ve daha sonra Avrupa'da devam eden ama elhamdülillah ülkemize Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi teğet geçen bir kriz yaşadık. Bunu Amerika hala atlatamadı, Avrupa'da hala atlatamadı. Türkiye'de yatırımlar devam etti, büyüme de devam etti. Etmeye de devam edecek. Maalesef Ülkemizi etkilemeyen bu dünya krizi üst akıl denilen kişiler tarafından gezi olaylarıyla engellenmeye çalışıldı. Son 2008'den bu güne kadar yani yaklaşık 9 yılda Türkiye ortalama 3,4 büyümüş. Avrupa'nın büyüme ortalaması da 1,6 iki katı olmuş yaklaşık" dedi.

"Devlete saldırmaya devam ettiler"

Türkiye'nin büyüme hızını hazmedemeyen bir takım kesimin bazı planları devreye soktuğunu kaydeden Birliktir, "Dolayısıyla Türkiye'nin bu gelişmesini hazmedemeyen üst akıl, Türkiye'nin önüne geçmek için bazı planlar uyguladılar, uygulamaya da devam ediyorlar. Daha sonra bu gezi olaylarından sonra 17-25 Aralık hadisesi yaşandı. Ayakkabı kutularından bahsedildi falan. Bizim halkımız maalesef bazı şeyleri düşünmeden söyleyen her şeye inanma gibi bir kötü huyumuz var. ayakkabı denilen kutulara ne kadar para konulacağını hesaplamadı bile Türkiye. Ama hükümete, devlete saldırmaya devam ettiler. Arkasından hava alanını alan firmanın, köprüyü alan firmanın mal varlıklarına el konuldu" dedi.

Birliktir'in konuşmasının ardından TÜMSİAD Proje Yönetim Merkezi Komite Üyesi Adnan Kahraman tarafından KOSGEB ve diğer devlet destekleri hakkında sunum yapıldı.

Son olarak toplantıya katılan firma temsilcilerine katılım belgeleri TÜMSİAD Proje Yönetim Merkezi Komite Üyesi Adnan Kahraman ve TÜMSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı M. Emin Birliktir tarafından verildi.

TÜMSİAD devlet destekleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı

HABERE YORUM KAT