1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Turizm köyü Türk lirasına sahip çıkıyor
Turizm köyü Türk lirasına sahip çıkıyor

Turizm köyü Türk lirasına sahip çıkıyor

Niğde'de kaplıca turizmiyle ön plana çıkan Çiftehan köyü esnafları, otel, apart, pansiyon ve birçok iş yerinde, bozdurulan doların yüzde 10'u kadar indirim uyguluyor.

A+A-

Ulukışla ilçesine bağlı kaplıca turizmiyle ön plana çıkan Çiftehan köyüesnafları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek olmak amacıyla otel, apart, pansiyon ve pek çok iş yerinde, bozdurulan doların yüzde 10'u kadar indirimde bulunuyor.

Bölgede kaplıca turizmiyle tanınan Çiftehan köyünde, bin kişi kapasiteli çok sayıda otel, apart ve pansiyon bulunuyor. Köydeki esnaflar, Erdoğan'ın "döviz bozdurma" çağrısına destek olmak amacıyla kampanya başlattı.

Kampanyaya öncülük eden Çiftehan Köyü Muhtarı Bülent Meral, köy girişine, "Çiftehan'da bozdurduğunuz döviz kadar, otel, apart, pansiyon ve tüm iş yerlerinde, yüzde 10 indirim uygulanır." pankartı astı.

Köy meydanında gazetecilere açıklamada bulunan Meral, ülkenin zor süreçlerden geçtiğini vurgulayarak, şöyle dedi:

"Biz Cumhurbaşkanımızın çağrısına, köyün tüm esnaflarıyla tam destek oluyoruz. Dolarını bozduran her vatandaş, bozdurduğu dolar kadar Çiftehan'ın tamamından yüzde 10 indirim alacaktır. Köy olarak Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Dolara karşıyız, Türk paramızın daha da değerlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız."

Çiftehan'da bir termal otelin işletmecisi Muhammed Polat, otele bozdurduğu dövizin makbuzuyla gelenlere yüzde 10 indirim uygulayacaklarını ifade etti.

Çay ocağı işletmecisi Mustafa Ölçer, 100 dolar ve üzeri para bozdurup makbuzunu getirene bir hafta boyunca ücretsiz çay ikram edeceğini belirtti.

Kasap Bayram İlgen, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir hafta, on güne kadar doların düşeceğini söyledi, biz de onun için bu uygulamayı yapmaya karar verdik." sözlerine yer verdi.

Manav Mustafa Güner, kampanyaya destek olduklarını aktardı.

Niğde İl Genel Meclisi üyesi Göksel Akçam da kampanyanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, Türkiye üzerinden büyük oyunlar oynandığını ve bu yüzden ülkenin zor zamanlar geçirdiğini dile getirdi. 

HABERE YORUM KAT