1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Kızılayından 400 bin ihtiyaç sahibine ramazan yardımı
Türk Kızılayından 400 bin ihtiyaç sahibine ramazan yardımı

Türk Kızılayından 400 bin ihtiyaç sahibine ramazan yardımı

Türk Kızılayı ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürerek 400 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı.

A+A-

Türk Kızılayı ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürerek 400 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı.

Türk Kızılayından yapılan açıklamaya göre, kuruluş ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürerek, yurtiçi ve yurtdışında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam etti.

Açıklamada Türk Kızılayının 400 bin ihtiyaç sahibine konserve et dağıttığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

"Ülke çapında faaliyet gösteren toplam 13 aşeviyle günlük yemek, iftar yemeği ve kuru gıda dağıtımı yaptı. Özellikle Suriyeli mülteciler ve Türkmenler için sıcak yemek ve ekmek çıkarıldı. Terör mağduru insanlara da 100 bin gıda paketi dağıtan Kızılay, yurt çapına yayılmış 700 şubesiyle çocukların da yüzünü güldürdü. Kızılay, Türkiye’nin en önemli çocuk giyim mağazalarının yaptığı bağışları bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine dağıtarak on binlerce çocuğu sevindirdi."

Türk Kızılayının yurtdışı ramazan yardımları kapsamında Suriye ile Irak'tan Balkanlar'a, Asya'dan Afrika'ya kadar farklı ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine 2 milyon 500 bin liralık gıda yardımı gerçekleştirdiği belirtildi.

Pakistan'da bin, Gazze'de 15 bin, Bangladeş'te 595, Irak'ta bin 700, Kazakistan'da 100, Kosova’da bin 500, Bosna Hersek'te bin 500, KKTC’de bin 500, Kazakistan’da 100, Etiyopya’da 2 bin, Çad’da bin, Sırbistan'da bin 500, Afganistan'da 750, Irak’ta bin 500 ve Pakistan’da 700 koli gıda yardımı yapıldığı kaydedildi.

Türk Kızılayının Gazze'yi ziyaret eden Genel Başkan Kerem Kınık'ın katılımıyla 120 yetimin kaldığı Emel Yetimhanesi'nde iftar verdiği belirtilen açıklamada, Kınık'ın yetimlere destek sunmaya devam edeceklerini ifade ettiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT