1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk-Rus dostluğu için iftar verilecek
Türk-Rus dostluğu için iftar verilecek

Türk-Rus dostluğu için iftar verilecek

EXPO 2016 Antalya'daki Rus bahçesinin 13 Haziran'daki açılışında, Türkiye-Rusya dostluğu adına iftar verilecek.

A+A-

EXPO 2016 Antalya'daki Rus bahçesinin 13 Haziran'daki açılışında, Türkiye-Rusya dostluğu adına iftar verilecek.

Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Irina Balcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte yaşayan Rusların, iki ülke arasında yaşanan krizin bitmesini istediğini söyledi.

Derneklerinin EXPO 2016 Antalya'da kurduğu Rus kültür bahçesinin açılışını, 13 Haziran'da yapmayı planladıklarını anlatan Balcı, bahçe için yürütülen çalışmalarda, başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel olmak üzere yetkililerin kendilerine büyük destek verdiğini vurguladı.

Bahçenin açılışına Türk ve Rus yetkilileri davet ettiklerini bildiren Balcı, bu sayede iki ülke arasındaki ilişkilerin eskisi gibi olmasını istediklerini dile getirdi. Balcı, "Bence kısa zamanda iki ülke temsilcileri diyalog kurmaya başlayacak ve sorun çözülecek." ifadelerini kullandı.

Balcı, uluslararası arenada önemli yere sahip EXPO'nun, bu yıl Antalya'da yapılmasının şehre büyük zenginlik kattığına işaret etti.

"Bu arenada biz Ruslar da varız ve bunun için bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz." diyen Balcı, şunları kaydetti:

"Bütün Rus ve Türk turistleri bahçemize, EXPO'ya çağırıyoruz. EXPO 2016 Antalya'daki Rus bahçesinin açılışında, dostluk, birlik ve beraberlik için iftar da vereceğiz. Rus bahçesinde, Türk-Rus dostluğu için iftar yapmak istiyoruz. Güzel bir ay olan ramazanda kuracağımız iftar sofrasında, barış mesajlarının verilmesini istiyoruz. Bence Allah bize yardımcı olacak ve bütün sorunlarımızı bir yemek masasında çözebileceğiz."

HABERE YORUM KAT