1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türk-Yunan dostluğu için kulaç attı
Türk-Yunan dostluğu için kulaç attı

Türk-Yunan dostluğu için kulaç attı

Açık su yüzücüsü Seda Noyan Kansuk, Türk-Yunan dostluğunu pekiştirmek için başlatılan "Dost Kulaçlar Projesi" kapsamında, Bodrum'dan Yunanistan'ın Kos Adası'na kadar yüzdü.

A+A-

Açık su yüzücüsü Seda Noyan Kansuk, Türk-Yunan dostluğu için Bodrum'danYunanistan'ın Kos Adası'na kadar 2 saat 21 dakika kulaç attı.

Denize açılmadan önce sahilde gazetecilere açıklama yapan Kansuk, amacının Türk-Yunan dostluğunu geliştirmek olduğunu belirterek, bu çerçevede uygulanan "Dost Kulaçlar Projesi"nin Sakız Adası ile başladığını söyledi.

Projenin üçüncü aşamasının Kos Adası olduğunu kaydeden Kansuk, bu aşamanın önem taşıdığını dile getirdi.

Kansuk, "Dün akşamdan bu yana fırtınanın dinmesini bekledik. Mesafemiz 6 kilometre ama akıntılarla birlikte 8 kilometreye çıkıyor. Yunanistan'a ulaşıp işlemlerin ardından geriye döneceğim." dedi.

Kansuk'a sürat botuyla bir cankurtaran, doktor ve hakem de eşlik etti

Kansuk, gelecek hafta Midilli, ondan sonra da Rodos Adası'na geçeceğini anlattı.

Açıklamasının ardından Akyarlar Fener Burnu sahilinden yüzmeye başlayan Kansuk'a sürat botuyla bir cankurtaran, doktor ve hakem de eşlik etti.

Kansuk'u bir Türk Sahil Güvenlik botu da takip etti. Yoğun dalgalara rağmen 2 saat 21 dakikada hedefine ulaşan Kansuk, burada Türk ve Yunan yetkililerce karşılandı.

HABERE YORUM KAT