1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye, AB'nin kararını memnuniyetle karşıladı
Türkiye, AB'nin kararını memnuniyetle karşıladı

Türkiye, AB'nin kararını memnuniyetle karşıladı

Türkiye, AB'ye tam üyelik için müracaat eden Bosna Hersek'in başvurusunun kabul edilmesi kararını memnuniyetle karşıladı.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik için müracaat eden Bosna Hersek'in başvurusunun kabul edilmesi kararını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 15 Şubat 2016'da AB'ye tam üyelik için müracaat eden Bosna Hersek'in başvurusunun bugün kabul edildiği hatırlatıldı.

AB üye ülkelerinin Dışişleri Bakanlarını bir araya getiren AB Genel İşler Konseyi toplantısında alınan bu kararın memnuniyetle karşılandığı kaydedilen açıklamada, "Ülkemiz, adaylık için gereken kriterleri yerine getiren ve tam üyelik başvurusu kabul edilen Bosna Hersek’in bu kararla başlatılacak olan üyelik müzakere sürecinin de başarı ile sonuçlanmasını temenni etmektedir. Türkiye, Bosna Hersek'in tüm Avrupa-Atlantik kuruluşları ile bütünleşmesine olan desteğini sürdürecektir." ifadesi kullanıldı.

"Türkiye, Bosna Hersek'in tüm Avrupa-Atlantik kuruluşları ile bütünleşmesine olan desteğini sürdürecektir"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Bosna Hersek'in tüm Avrupa-Atlantik kuruluşları ile bütünleşmesine olan desteğini sürdüreceğini belirtti.

Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik için müracaat eden Bosna Hersek'in başvurusunun kabul edilmesine ilişkin Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Kararı memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Bosna Hersek'in bu kararla başlatılacak üyelik müzakere sürecinin de başarı ile sonuçlanmasını temenni ediyoruz. Türkiye, Bosna Hersek'in tüm Avrupa-Atlantik kuruluşları ile bütünleşmesine olan desteğini sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT