1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Türkiye, AB'nin kilit ortağıdır'
'Türkiye, AB'nin kilit ortağıdır'

'Türkiye, AB'nin kilit ortağıdır'

Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ryszard Czarnecki, "Türkiye, Avrupa Birliği'nin kilit ortağıdır, özellikle de sığınmacı krizinde." dedi.

A+A-

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkan Yardımcısı Ryszard Czarnecki, Polska Radyosu'na yaptığı açıklamada, Polonya Dışişleri Bakanı Witold Waszczykowski'nin Türkiye ziyaretini olumlu karşıladığını söyledi. 

AP'deki Polonyalı politikacı Czarnecki, Türkiye’nin, NATO’nun önemli bir üyesi olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye, AB'nin kilit ortağıdır, özellikle de sığınmacı krizinde. Waszczykowski'nin Türkiye ziyareti Polonya için büyük önem taşıyor. Türkiye'nin iç durumu ne olursa olsun bu ülke, Polonya'nın siyasi ve ekonomik açıdan önemli bir ortağıdır."

Czarnecki ayrıca, sığınmacı krizi kapsamında Türkiye'nin AB ile yaptığı anlaşmanın yükümlüklerini yerine getirmesinin Polonya'nın çıkarlarına uygun olduğunu belirtti.

Polonya Dışişleri Bakanı Waszcykowski, Türkiye-Romanya-Polonya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı'na katılmak üzere Ankara'da temaslarda bulunuyor.

HABERE YORUM KAT