1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türkiye bu olayı konuşmuştu! "O kadar erkek seyretmiş..."
Türkiye bu olayı konuşmuştu! "O kadar erkek seyretmiş..."

Türkiye bu olayı konuşmuştu! "O kadar erkek seyretmiş..."

Çorum'da otoparkın kulübesinde çıkan yangında yaralanan genci alevlerin arasından tek başına çıkaran 24 yaşındaki Ayşe Bilgi, "Onun yerinde benim kardeşim de olabilirdi. Kahramanlık olsun diye bir şey yapmadım, sadece insanlık görevimi yaptım." dedi.

A+A-

Yeniyol Mahallesi'ndeki bir otoparkın kulübesinde çıkan yangında ağır  yaralanan Emrah Kara'ya ilk müdahaleyi yapan Ayşe Bilgi, yaşadıklarını AA  muhabirine anlattı.

Ailesi tarafından işletilen otoparkın yakınındaki restoranda çalışan  Bilgi, bir kişinin iş yerine gelerek, yardım istemesi üzerine dışarı çıktığını  söyledi. Yangını öğrendiğinde iş yerindeki bir havluyu ıslatarak kulübeye  koştuğunu ifade eden Bilgi, şunları kaydetti:

"Dükkana arkadaşın birisi gelip, 'arkadaşım yanıyor' dedi. Ben de  hemen bir havluyu ıslatarak arka tarafa koştum. Kulübenin içinde dumanlar vardı.  İlk baktığımda içeride kimseyi göremedim. Sonradan fark edince onu dışarıya  çıkarmaya çalıştım. Kollarının altına girerek tek başıma kapıya kadar sürükledim.  Bu sırada arkadaşları geldi zaten. Onlarla birlikte dışarı çıkardık. İlk yardım  yaptılar. Ben içeri girdiğimde çevredekilerden yardım eden olmadı. İlk ben  girdim. Arkadaşları vardı. Zaten bizim lokantaya da geliyordu. Durumu çok  kötüydü, ellerinde yanıklar vardı. Dumandan her tarafı simsiyah olmuştu. İlk  başta tanıyamadım, sonra çıkardım. Tanıdığımız birisiydi ama ilk başta  tanıyamadım. Bayağı yanıkları vardı."

Bilgi, "Herkes yaptığımın kahramanca ve örnek bir davranış olduğunu  söylüyor ama ben şu anda biraz vicdan azabı çekiyorum. Keşke daha fazla yardımcı  olabilseydim. Çocuk için çok üzgünüm." dedi.

 "BÖYLE BİR EVLADA SAHİP OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM"

 Genç kızın annesi Hatice Çamoğlu da lokantada çalıştıkları sırada  olayı duyduklarını, etrafa baktığında kızını göremediğini ancak daha sonra  kulübeye gittiğini öğrendiğini belirtti.

  Yangının çıktığı kulübeye gittiğinde kızını gördüğünü anlatan Çamoğlu,  "Böyle bir evlada sahip olduğum için gurur duyuyorum. Rabbim herkese böyle bir  evlat nasip etsin. O anı da asla bir daha yaşamak istemem. Allah kimseye  göstermesin." diye konuştu.

  BELİDİYE BAŞKANINDAN ZİYARET

 Belediye Başkanı Zeki Gül, kulübedeki yangında yaralanan otopark  çalışanı Emrah Güvenç'i kurtaran Bilgi'yi ziyaret ederek, davranışından dolayı  teşekkür etti.

 "O kadar erkek seyretmiş ama sen cesaretle kendini alevlerin içine  atmışsın. Seni bu hareketinden dolayı tebrik ediyoruz." diyen Gül, "Allah senden  razı olsun. Sıhhat ve afiyet versin. Müslüman Türk milletini, diğer milletlerden  ayıran en önemli özellik budur. Kendisi için değil hep başkası için çalışan  kahraman evlatlarımız var. Bu bizim milletimizi millet yapan en önemli  özelliktir. 'Bir başkasının yavrusu beni ilgilendirmez' demiyor. Başkası için  kendisini feda eden yavrumuzu tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

 Bilgi ise sadece insanlık görevini yaptığını vurgulayarak, "Yaptığım  davranışı her yerde yazmışlar ama ben çok utanıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum.  Onun yerinde benim kardeşim de olabilirdi. Kahramanlık olsun diye bir şey  yapmadım, sadece insanlık görevimi yaptım."

Bu arada yangında ağır yaralanan otopark çalışanı Emrah Güvenç'in,  Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ilk tedavisinin  ardından Ankara'daki bir hastaneye sevk edildiği öğrenildi.

Yeniyol Mahallesi'ndeki bir otoparkın kulübesinde dün henüz  belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmış, yangına müdahale etmeye çalışan otopark  çalışanı Emrah Güvenç (20) yaralanmıştı. Yakındaki lokantada çalışan Ayşe Bilgi  tarafından kulübeden yaralı şekilde çıkarılan Güvenç, ambulansla hastaneye  kaldırılmıştı.
 

HABERE YORUM KAT