1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türkiye-Kazakistan çocuk resim sergisi açıldı
Türkiye-Kazakistan çocuk resim sergisi açıldı

Türkiye-Kazakistan çocuk resim sergisi açıldı

A+A-

 Kazakistan’da 1 Haziran Uluslararası Çocukları Koruma Günü ve Kazakistan’ın bağımsızlığının 25. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye-Kazakistan Çocuk Resim Sergisi düzenlendi.

Türkiye'nin Astana Büyükelçiliği, Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Astana Yunus Emre Türk Kültür Merkezi tarafından Han Şatır alışveriş merkezinde açılan sergiye Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Nevzat Uyanık, elçilik görevlilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kazakistan’da yaşayan Türk vatandaşlarının çocukları ile Kazak çocuklarının çizdiği resimlerin bulunduğu sergide, ilkokul öğrencileri tarafından sunulan dans gösterileri katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı.  

Serginin açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Uyanık, serginin 1 Haziran Uluslararası Çocukları Koruma Günü ve Kazakistan’ın bağımsızlığını 25. yıl dönümü dolayısıyla düzenlendiğini belirterek, "Burada Astana Yunus Emre Kültür merkezi tarafından düzenlenen çocuk resim yarışmasında dereceye giren Türk vatandaşlarının ve Kazakistan çocuklarının resimleri sergileniyor.” dedi. 

Çocukların resimlerinin Türk ve Kazak kardeşliğinin ne kadar sağlam bağlara dayandığını ortaya koyduğuna dikkati çeken Uyanık, “Türkiye Kazakistan kardeşliğini çocuklarımızın gözünden sergilemek istedik. Bizim sarsılmaz bağlarımızı çocuklarımızın eserlerinde görmek bize gelecek için umut veriyor.” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT