1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "Türkiye'ye daha çok yatırım yapmayı düşünüyoruz"
"Türkiye'ye daha çok yatırım yapmayı düşünüyoruz"

"Türkiye'ye daha çok yatırım yapmayı düşünüyoruz"

Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'de bulunan otelleriyle bölgenin önde gelen otel gruplarından olan Rotana ile Mar Yapı ortaklığı hayata geçirilen Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana otellerinin açılışı gerçekleştirildi- Rotana Yönetim Kurulu Başkanı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Orta Doğu'nun önde gelen otel gruplarından Rotana'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais, turizm potansiyeli çok yüksek olan Türkiye'nin kendileri için büyük önem arz ettiğini belirterek, "Türkiye'yi çok önemli nokta ve olmamız gereken bir ülke olarak görüyoruz. İstanbul'da ve Türkiye'de daha çok iş yapmayı, daha fazla fırsat yapmayı düşünüyoruz." dedi.

Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'de bulunan otelleriyle bölgenin önde gelen otel gruplarından olan Rotana, Mar Yapı ortaklığı ile hayata geçirdiği Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana otellerinin açılışını gerçekleştirdi.

Güneşli'nin Basın Ekspres yolu üzerinde konumlanan, toplamda 305 lüks oda, süit ve rezidans bulunan otellerin açılışına ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Rotana Yönetim Kurulu Başkanı Nasser Al Nowais, bugün açılan iki otelleriyle birlikte İstanbul'da otel sayısını ikiye katladıklarını söyledi.

İki yeni otelle birlikte küresel oda sayısını 16 bin 466'ya çıkardıkları bilgisi veren Nowais, Centro markasının uygun fiyatlı bir yaşam tarzı oteli sunarken, WestSide Arjaan by Rotana'nın tam donanımlı rezidansları sayesinde misafirlerine ev konforu imkanı sunduğunu anlattı.

Nowais, bu iki farklı konseptte otelin bir araya gelmesiyle hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenlerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını kaydederek, İstanbul'da yüksek kaliteli konaklama taleplerine hizmet ettiklerini bildirdi.

Şirket olarak İstanbul'a bulunmaktan büyük gurur duyduklarını dile getiren Nowais, 100'den fazla otele, 17 binden fazla çalışana sahip oldukları bilgisini verdi.

Nowais, bir basın mensubunun Türkiye'nin yatırım yapılabilir notunun uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarınca düşürülmesine rağmen buraya yatırım yaptıklarına dair yorumu üzerine, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Hepimizin de bildiği gibi turizmdeki potansiyeli çok büyük. 35 milyon turist akını vardı bu güzel ülkeye. Bu aslında büyük bir kazanç. Biz de Orta Doğu'nun biraz daha ötesinde bakmaya başladık buraya. Türkiye'yi çok önemli nokta ve olmamız gereken bir ülke olarak görüyoruz. İstanbul'da ve Türkiye'de daha çok iş yapmayı, daha fazla fırsat yapmayı düşünüyoruz."

Nowais, ilerleyen süreçlerde tüm otel markalarını Türkiye'ye getirmek istediklerini kaydederek, Türkiye'nin geleceğine ilişkin olumlu beklentilerde bulundu.


- "Rotana, Orta Doğu'nun en güçlü otel zinciri"


Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ise otelin Atatürk Havalimanı, modern iş sahaları, kongre ve alışveriş merkezleri gibi şehrin önemli noktalarına yakınlığı ile ön plana çıktığını belirterek, Basın Ekspres'in yapılan yatırımların her geçen gün artmasıyla yatırımcıların ve proje geliştiricilerinin dikkatini çekmeyi başardığını anlattı.

Orta Doğu'nun en güçlü otel zinciri Rotana'nın dünyada ilk kez bir otel projesinde sadece işletmeci olarak değil aynı zamanda yatırımcı olarak da yer aldığını dile getiren Özkök, "Böylece Avrupa'ya ilk adımlarını bizlerle atmış oldular. Bizim ülkemize olan güvenimiz yabancı yatırımcıları da teşvik ediyor. Rotana bu yatırım ve iş ortaklığıyla Türkiye'ye olan inancını göstermiş oldu. Mar Yapı olarak 2016 yılında temellerini attığımız G Rotana projemizi tamamlayarak otelimizin açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


- Hem iş hem de turizm seyahatine hitap ediyor


Tarz sahibi 4 yıldızlı Centro Westside 152 oda ve süiti ile seyahat edenlerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Uzun dönem konaklama imkanı veren WestSide Arjaan by Rotana ise 153 adet 1 ve 2 yatak odalı rezidans odaları sayesinde rahat yaşam alanları sunmak vaadiyle hayata geçirildi.

Yeme-içme alanlarında 3 seçkin restoran sunan oteller, günün her saatinde her ağız tadına uygun yeme içme seçenekler barındırıyor. Otellerin ayrıca 24 saat kesintisiz oda servisi de bulunuyor. Otellerde konaklayan misafirler, modern bir spor alanı ile birlikte şehir manzaralı kapalı yüzme havuzuna sahip Bodyline Fitness & Wellness Club'dan faydalanabiliyorlar.

Ayrıca Jakuzi, sauna, buhar odası ve 3 masaj odası bulunan Centro WestSide ve WestSide Arjaan by Rotana misafirlerine rahatlama olanakları sunuyor.
İş seyahatindeki misafirlerin ihtiyaçlarını gözeterek her biri son teknoloji ses ve görüntü ekipmanları ile tasarlanmış 5 toplantı odası ve balo salonu; toplantı, workshop, seminer ve konferans gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmak üzere hazır bulunuyor.

Suyabatmaz Demirel Mimarlık tarafından tasarlanan Centro WestSide ve WestSide Arjaan'ın üçgen şeklinde, gökyüzünü işaret eden formdaki mimari tasarımı 2013'te MIPIM Gayrimenkul Fuarı'nda "Future Project Awards" ödülünü kazanmıştı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT