1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 'Türkiye'yi daha iyi noktalara taşıyacağız'
'Türkiye'yi daha iyi noktalara taşıyacağız'

'Türkiye'yi daha iyi noktalara taşıyacağız'

Maliye Bakanı Ağbal, global ekonomide meydana gelen gelişmelerin Türkiye'nin lehine olduğunu belirterek, "Türkiye'yi daha iyi noktalara taşıyacağız." dedi.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bakanlıklardaki görev değişiklikleriyle ilgili, "Bunlar bir nöbet niteliğinde vatan görevi. Bunu bir bayrak devri olarak görmek lazım." dedi.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile beraberindeki heyet, Ağbal'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ağbal, İçişleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklardaki görev değişikliklerine ilişkin soru üzerine, bakanlık görevinin milletin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın kendilerine emanet ettikleri görevler olduğunu söyledi. 

 

"Türkiye ekonomisini daha güçlü noktalara taşıyacağız"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ekonomiye etkilerine ilişkin soruyu da yanıtlayan Ağbal, darbe girişimine karşı hükümetin ekonomi cephesi olarak önemli bir duruş sergilediklerini ifade etti. 

Ekonomide meydana gelebilecek dalgalanmaları bertaraf etmek ve yakalanan istikrarı sürdürmek için büyük bir kararlılık gösterdiklerini dile getiren Ağbal, "Hükümet olarak daha ertesi gün yapılan açıklamalarla ve ekonomiyle ilgili birimlere verilen talimatlar neticesinde gerek Merkez Bankamız gerekse finansal piyasalarla ilgili kuruluşlarımız gerekli çalışmaları yaptılar. Hükümet olarak gerekli adımları attık." diye konuştu. 

Bugün itibarıyla döviz, faiz ve borsa cephesinde ekonominin kalıcı ve sürdürülebilir yapısını devam ettirdiğinin altını çizen Ağbal, özellikle son bir ayda reformları oluşturan parçaları ardı ardına gerçekleştirdiklerini belirtti.

Türkiye'nin ekonominin temellerinin sağlam olduğunu kaydeden Ağbal, "Bundan sonra atacağımız adımlarla da Türkiye ekonomisini daha güçlü noktalara taşıyacağız. Kimsenin endişesi olmasın. Global ekonomide meydana gelen gelişmeler şu an itibarıyla Türkiye'nin lehine. Bu gelişmelerden Türkiye olarak en iyi şekilde faydalanma noktasında atmamız gereken adımlar var. İnşallah onları da atarak Türkiye'yi daha iyi noktalara taşıyacağız." ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT