1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Türkoğlu'ndan 'Kendini ihmal etme, hareket geç' çağrısı
Türkoğlu'ndan 'Kendini ihmal etme, hareket geç' çağrısı

Türkoğlu'ndan 'Kendini ihmal etme, hareket geç' çağrısı

Eski milli basketbolcu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Dünya Yürüyüş Günü'ne dikkat çekmek amacıyla Sağlık Bakanlığınca hazırlanan tanıtım videosunda rol alarak "Kendini ihmal etme, harekete geç" çağrısında bulundu.

A+A-

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, obeziteyle mücadele konusunda toplumda bilgi düzeyinin artırılması, yeterli ve dengeli beslenme ile düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması için farkındalık kampanyalarına imza atıldığı belirtildi.

Bu amaçla "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"nın hazırlandığı ifade edilen açıklamada, Türkiye'de özellikle kalp damar hastalıkları, diyabet ile bazı kanser türleri başta olmak üzere obeziteye bağlı hastalıkların azaltılmasının hedeflendiği vurgulandı.

Türkoğlu tanıtım filminde rol aldı

Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında da çeşitli programların hazırlandığı aktarılan açıklamada, "Hidayet Türkoğlu ile Dünya Yürüyüş Günü'ne dikkat çekmek için tanıtım filmi çekildi. Hidayet Türkoğlu reklam filminde 'Kendini ihmal etme, harekete geç' diyerek vatandaşları 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü'nde harekete geçmeye davet etti." bilgisine yer verildi.

Süper Lig takımlarından kampanyaya destek

Öte yandan, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu iş birliğiyle hazırlanan proje kapsamında Süper Lig takımlarının, 6. hafta maçlarında sahaya "Her Gün 10 Bin Adım" pankartıyla çıkarak obeziteyle mücadeleyi destekledikleri de açıklamada hatırlatıldı. 

HABERE YORUM KAT