1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Türkoğlu'nun tek aday olması konusunda mutabakat var gibi'
'Türkoğlu'nun tek aday olması konusunda mutabakat var gibi'

'Türkoğlu'nun tek aday olması konusunda mutabakat var gibi'

FIBA Avrupa Başkanı Demirel, "Yaklaşan Türkiye Basketbol Federasyonu seçimleriyle ilgili Hidayet Türkoğlu'nun seçimlere tek aday olarak girmesi konusunda mutabakat var gibi gözüküyor." dedi.

A+A-

FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) yaklaşan başkanlık seçimiyle ilgili olarak, "Yaklaşan TBF seçimleriyle ilgili resmi açıklama yapılmadı ama Hidayet Türkoğlu'nun tek aday olarak girmesi konusunda mutabakat var gibi gözüküyor. Kendisi göreve aday olursa başarılı olması için FIBA Avrupa Başkanı olarak yeni seçilecek başkana her türlü desteği vereceğim." dedi.

Türk basketboluna zarar verecek hiçbir konuda adının yer almasına izin vermeyeceğini vurgulayan Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şu anda Barcelona'dayım. Türkiye'de bazı medya kuruluşlarının beni bu konularla ilişkilendiren haberleri doğru değil. Kimsenin benim adımı bu işlere karıştırmasını istemiyorum. 23 yıl başkanlığını yaptığım TBF'nin onursal başkanıyım. Türk basketboluna zarar verecek hiçbir konuyla işim olmaz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu'nun, daha önce Türkiye'yi birçok yerde temsil ettiğini, kazandığı birikimleri değerlendirerek çok başarılı olacağını düşündüğünü söyleyen Turgay Demirel, "Ülkemizi ilgilendiren önemli projeler var. Yanlış bir takım konularla benim adımın bilinçli olarak gündeme getirilmesi kabul edeceğim bir konu değil. Yaklaşan seçimlerle ilgili resmi açıklama yapılmadı ama Hidayet Türkoğlu'nun seçimlere tek aday olarak girmesi konusunda mutabakat var gibi gözüküyor. Kendisi göreve aday olursa başarılı olması için Avrupa Başkanı olarak yeni seçilecek başkana her türlü desteği vereceğim. Ayın 26'sında düzenlenecek seçimler Türk basketbolu için en hayırlı şekilde geçecek." değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT