1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Turuncu listedeki terörist etkisiz hale getirildi
Turuncu listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Turuncu listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, turuncu listede bulunan, terör örgütünün sözde Mazgirt sorumlusu, "Merdan" ve "Kemal" kod adlı Ercan Ateş olduğunun belirlendiği bildirildi.

A+A-

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 14-17 Haziran'da Mazgirt ilçesindeki Şişik Ormanları bölgesine operasyondüzenlendiği belirtildi.

Operasyonda bir grup bölücü terör örgütü mensubuyla çatışma çıktığı aktarılan açıklamada, bölgede yapılan arama tarama faaliyetinde bir bölücü terör örgütü mensubunun cesedi ile çeşitli silah ve mühimmat ele geçirildiği kaydedildi.

Ele geçirilenlerin, cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda muhafaza altına alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ölü ele geçirilen teröristle ilgili araştırmada cesedin, terör örgütünün sözde Mazgirt gücü sorumlusu 'Merdan' ve 'Kemal' kod adlı Ercan Ateş'e ait olduğu, teröristin turuncu arananlar listesinde olduğu belirlenmiştir. Teröristin turuncuarananlar listesinde olduğu, üzerinden çıkan nüfus cüzdanın ise sahte ve başka bir vatandaşımıza ait olduğu, teröristin önceki yıllarda Tunceli-Elazığ karayolunda yol kesme, merkez-Sütlüce karayolunda içinde il Jandarma Komutanın da bulunduğu konvoya el yapımı patlayıcılı saldırı gibi eylemeleri yaptığı belirlenmiştir."

Ateş'in, terör örgütüne 2004 yılında katıldığının tespit edildiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT