1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Tutal, belediyenin çalışmalarını değerlendirdi
Tutal, belediyenin çalışmalarını değerlendirdi

Tutal, belediyenin çalışmalarını değerlendirdi

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

A+A-

Kuğulu parkta düzenlenen basın toplantısında konuşan Tutal, belediyenin yol, su, temizlik hizmetleri gibi yapması gereken zorunlu görevleri olduğunu söyledi.

İlçede uzun yıllardan beri  altyapı ve üst yapı sorunlarının ihmal edildiğini ve göreve geldikleri günden bu zamana kadar bu türden sorunlarla uğraştıklarını belirten Tutal şunları kaydetti:

"2016 yılı içerisinde hedeflerimize ulaştık.  Arıtma tesisimiz tamamlanmak üzere. Yeni yılın Mart ayında işletmeye açılacak. Arıtılan su tarımsal sulamada kullanılacak. Seydişehir ve kırsal mahallerinde parklar yaptık. Göreve geldiğimizde 40 vaadimiz vardı. Bunlardan bir çoğunu hayata geçirdik. Kuğulu Vadisi Projesi ve Seydişehir’in kurucusu Seyyid Harun Veli Türbesi ve bölgesinin cazibe merkezi olması için KonyaBüyükşehir Belediyemizle birlikte kamulaştırma noktasında bir seviyeye geldik. 2017 bahar aylarında çalışmalarımıza başlayacağız. Termal su konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Seydişehir’i daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz."

HABERE YORUM KAT