1. YAZARLAR

  2. Ahmet Atıf Doğan

  3. Tutuklananlar Kürt değil anla artık bunu, bunlar terörist
Ahmet Atıf Doğan

Ahmet Atıf Doğan

Analist
Yazarın Tüm Yazıları >

Tutuklananlar Kürt değil anla artık bunu, bunlar terörist

A+A-

Türkiye müthiş bir çemberle boğulmak isteniyordu. Amerika ve İngiltere, Almanya, Fransa başta olmak üzere yıllarca insan kanı emerek varlığını sürdürmüş, semirmiş emperyalist ve siyonist ülkeler Türkiye’nin CHP mantığı ile tam kurguladıkları gibi kendilerinin kontrolünde olmasını istiyorlardı.

Dünya’yı yönettiğine inanan ülkeler, IMF kurmuş, Birleşmiş Milletler kurmuş, Dünya Bankası kurmuş, ülkelere not veren kurumlar kurmuş, spor sistemi kurmuş, ekonomik ve finansal sistem kurmuş, sanat, sinema, medya sistemi kurmuş ve bunun dışına çıkmazsan modernsin, demokratsın, Avrupa ve Amerika’nın takdirini ve yardımlarını hak edersin diyorlar.

Bunun dışına çıkarsan, kendi ulusal siyasetini, kendi sanayi sistemini, kendi sanat sistemini, kendi medya sistemini, kendi ekonomik sistemini, kendi finansal sistemini kurmak istersen de terörle, içerideki medya ile devletin içine yıllarca yerleştirdikleri yargı mensuplarıyla, bürokratlarla, siyasete yerleştirdikleri hainlerle seni kontrol altına alırım, seni rezil rüsva ederim…

Daha da ileri gidersen, dünya medyasını devreye katar, senin hakkında kirli propaganda yaparım, senin işini bitiririm…

Bunlarla da başaramazsam darbe yaptırırım ve yönetimi değiştiririm, diyorlar.

Ama Türkiye’de bunların hiçbirisi ilk defa başaramadılar, ilk defa bu millet ile siyaset ortak hareket etti, ilk defa Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider buldu ve “Allah’ın lütfu bu liderle gerekirse ölüme giderim, ya tam bağımsızlık ya da toprağın altında onurla yatarım” diyor.

İşte bugün yaşananların tamamının özeti budur.

Bakın, PKK terör örgütü Diyarbakır’da bomba patlatıyor, uluslararası haber ajansı Reuters, “bombalı saldırıyı DAİŞ üstlendi” diye haber yapıyor.

Onun Türkiye’de bu günler için kurdurduğu köksüz internet habercileri, Cumhuriyet kazanımı hain gazete yazarları da hemen, “Diyarbakır’daki saldırıyı, DAİŞ üstlendi” diye haber yapıyorlar.

Sonra Türkiye bunun yalan olduğunu kanıtlar mahiyette açıklamalar yapıyor, teröristin adını bile veriyor…

Buna karşılık yapılan haber ise tam anlamıyla, terör tek millettir, dedirtiyor bize…

Şerefsizler, “Türkiye, DAİŞ’i yalanladı” şeklinde haber yapıyorlar.

Bu nasıl bir düşmanlıktır, bu nasıl bir hainliktir…

Televizyon kanallarındaki konuşmacıları dinliyorum, yanlış olmuş, Kürt siyasetçiler içeri alınmamalıymış, onlara siyaset hakkı tanınmalıymış, Türkiye, bu siyasetçileri tutuksuz yargılamalıymış.

Vallahi billahi bu müstemlekeciler insanı kudurtur, ulan manyak mısınız? Bunlar Kürt siyasetçi mi?

Mesele Mehmet Şimşek bir Kürt’tür, ne zaman siyaset yapması engellendi? Ulan adam bakan be, Kürt olması, Kürtçe konuşması buna engel mi olmuş? Şu anda TBMM’de 200’ün üzerinde Kürt siyasetçi var, bunların siyaset yapması mı engelleniyor.

Kürt Türk bu ülkenin asli unsurudur, kardeştir, anlayın lan artık bunu.

Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve tutuklanan diğer HDP’li siyasetçiler, Kürt siyasetçi olduğu için tutuklanmadı, bunlar Türkiye’ye ihanet ettiği için, katliam yapan bir terör örgütünün elemanı oldukları için, terör örgütünün emirlerinin dışına çıkamadıkları için, bu vatana ihanet ettikleri için tutuklandı.

Nasıl bu gerçeği es geçersiniz? Türkiye düşmanları tatmin olsun diye nasıl olurda bu hainleri Kürt siyasetçi olarak ifade edersiniz?

Kürtler bu ülkenin asli unsurudur, bu ülkede Kürtçe yayın yapan devlet televizyon kanalı var. Bu ülkede Kürt olmak, Kürtçe konuşmak değil, Kürt de olsan, FETÖ terör örgütü mensupları gibi Türk de olsan terörist olmak suçtur, hain olmak suçtur ve herkes bilmeli bu ülke için şehit olanların kanları yerde kalmayacak, hainlere de teröristlere de bu ülke isterse bütün dünya dirensin hesap sorulacaktır.

Bu arada şunu da ifade edelim, Kemal Kılıçdaroğlu gerçek anlamda dalalet ve ihanet içerisindedir. Kemal Kılıçdaroğlu kalkıyor, “seçilenlerle ancak seçimle gitmeli” diyor.

CHP keşke bunu 28 Şubatta bu ülkenin başbakanına, hiçbir terör eylemine karışmamış Refah Partisine operasyon yapılırken diyebilseydi.

Keşke AK Partiye kapatılma davası açıldığında, 365 garabeti yaşandığında diyebilseydi.

CHP kendince Recep Tayyip Erdoğan düşmanı, Türkiye düşmanı aşırı solcuların oyunu alacağının hesabını yapıyor ama yanılıyor. CHP bunların oyunu alsa bile gerçek vatansever, Atatürkçülerin oylarını kaybediyor.

Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti tabanının gönlünün olmamasına rağmen Barış Sürecini başlatmıştı, hem de siyasi kariyerini tamamen bitirmek pahasına…

Ama bakıyorum medyada CHP’lilikleri ile menkul, Cumhuriyet kazanımı aydınlanmacılar, hala 7 Haziran sonrası Recep Tayyip Erdoğan’ın numara yaptığını, terörü başlattığını ileri sürecek kadar adileşiyorlar.

Yahu siz manyak mısınız, MHP direnmeseydi zaten HDP-CHP Türkiye’yi çökertme planı işleyecekti, MHP direnince siyaset kilitlendi, tekrar seçime gidildi.

Burada asıl soru, 2005 yılında Mart ayına kadar Türkiye’nin çizgisinde olan HDP birden neden değişti?

Kimler onlara neyi vadetti de Türkiye’ye ihanet ettiler.

Hani, “PYD Fırat’ın Batısına geçecek, sen de öyle mal mal bakacaksın” derken Selahattin Demirtaş, kimin kendine verdiği vaadin sonucu olarak bu kadar küstah konuşuyordu.

Cumhuriyet kazanımı aydınlanmacılar aynen Kılıçdaroğlu gibi ihanet ve dalalet içerisindeler, ama bilsinler güneş balçıkla sıvanmaz.

Türkiye CHP’ye rağmen teslim olmaz, vatan bölünmez, hainden hesap sorulur, dağa giden de zor gelir.

Türkiye inşallah 2020 yılında nükleer güç.

Bu yürüyüşü Allah’ın izni ile hiç biri durduramayacak, onun için hain ve işbirlikçilerin tavrına biraz öfkelensek bile enseyi karartmaya gerek yok.

Yarınlar Türkiye’mizin…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT