1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ BİLİM

  3. Twitter’a yeni tuş geldi
Twitter’a yeni tuş geldi

Twitter’a yeni tuş geldi

Mikroblog sitesi Twitter üzerinde artık beğenmediğiniz tweetleri işaretleyebileceksiniz. Bu yeni özellik şimdilik sadece iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

A+A-

Twitter tarafından iOS kullanıcılarında yayınlanan yeni güncelleme sonrası, mobil uygulama üzerinde "I don't like this Tweet" ("Bu Tweet'ten hoşlanmıyorum") seçeneği yer aldı. Söz konusu seçenek ile artık beğenmediğiniz tweetleri işaretleyebileceksiniz. Twitter'in bu hamlesinin, kullanıcı deneyimini artırma amaçlı olduğu söylenebilir.

Nasıl kullanılıyor?

Tuşu kullanmak için iPhone telefonunuzda Twitter uygulamasını açıp, hoşlanmadığınız tweetin sağ üst köşesinde yer alan aşağı okuna dokunuyorsunuz. Sonrasında ortaya çıkan "Bu tweet'ten hoşlanmıyorum" tuşuna basıyorsunuz. Hepsi bu kadar! Bu özelliğin eski tweetler için henüz kullanılamadığını, sadece timeline (anasayfa akışı) da yer alan yeni ve güncel tweetler için kullanıldığını bilmekte fayda var.

begenmedim.jpeg

Beğenmediğim seçeneği şimdilik iOS için geçerli; Android, masaüstü ve diğer platformlarda henüz kullanımda değil. Diğer platformlara ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi yok ama bir sonraki güncelleme de bu özelliğin aktif edileceği düşünülüyor.

 

HABERE YORUM KAT