1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ukrayna, Türkiye'den 'Bayraktar TB2' satın aldı!
Ukrayna, Türkiye'den 'Bayraktar TB2' satın aldı!

Ukrayna, Türkiye'den 'Bayraktar TB2' satın aldı!

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

A+A-

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko resmi Twitter hesabından, Türkiye ile Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bayraktar TB2'nin yüksek teknolojisinden övgüyle bahseden ve Bayraktar'ın hedefleri imha ettiği bir videoyu paylaşan Poroşenko, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile anlaştığımız gibi, Ukrayna ordusu için Bayraktar TB2 adlı Türk drone'nun alımı konusunda bir anlaşma imzalandı. Bu operasyonel ve taktik düzeydeki bu yepyeni İHA'lar yüksek teknolojik özellikli olmasının yanı sıra zırhlı araçları ve güçlendirilmiş mevzilerle denizdeki hedefleri vurmaya yönelik modern yüksek hassasiyetli füzelerle donatılabiliyor" dedi.

Poroşenko kaç adet İHA alındığına dair bir bilgi paylaşmazken, savunma sanayiinin önde gelen dünyaca ünlü haber siteleri, Ukrayna'nın Türkiye'den 6 adet bazı Rus siteleri ise 12 İHA için anlaşma imzaladığını belirtti.

HABERE YORUM KAT