1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ulaşıma kar engeli
Ulaşıma kar engeli

Ulaşıma kar engeli

Yurdun birçok bölgesinde gece boyu devam eden kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu.

A+A-

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, 07.00 Yenikapı - Bandırma hızlı feribot seferi gerçekleştirilemedi. İDO'nun 07.45'teki Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü seferi de yapılamayacak.

Kırşehir

Ankara-Kayseri karayolunun Kırşehir il sınırları içinde kalan bölümünde kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

Kırşehir'de dün akşam başlayan kar yağışı ilerleyen saatlerde tipiye dönüştü ve bu nedenle Ankara-Kayseri karayolunda kar sürgünleri oluştu. Tipinin de etkisiyle karayolundaki görüş mesafesi Akpınar ilçesi Hamit köyü ve Mucur ilçesi yakınlarında 5 metreye kadar düştü.

Karayolları 61. Şube Şefliği ekipleri, Kırıkkale ve Kayseri istikametindebuzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyor.

Zonguldak

Kar yağışı nedeniyle kapanan Zonguldak-İstanbul karayolunun açılmasını bekleyen sürücü ve yolculara Türk Kızılayı tarafından kumanya dağıtıldı.

Kentte etkili olan kar yağışı yüzünden bir süre ulaşıma çift yönlü kapanan Zonguldak-İstanbul karayolu, ekiplerin kar küreme çalışması ile yeniden açıldı.

Türk Kızılayı Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ve Ereğli Şubesi tarafından bu yolda bekleyen sürücü ve yolculara çay, kahve, meyve suyu, su ve yiyecek ikram edildi.

Bayburt

Bayburt'ta dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor.

Bayburt-Erzurum karayolunun Kop Dağı Geçidi ile Bayburt-Gümüşhane karayolunun Vauk Dağı Geçidi, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle yaklaşık 3 saat trafiğe kapandı. Bu geçitlerde kar yağışı ve buzlanmadan dolayı bazı araçlar kaydı, kimi vatandaşlar araçlarıyla yolda mahsur kaldı.

Kar yağışı ve tipinin ilerleyen saatlerinde etkisini azaltmasıyla karayolları ile trafik ekipleri, her iki güzergahın ulaşıma açılmasına yönelik çalışma yaptı. Trafiğe kapanan yollar nedeniyle sürücüler, güzergah üzerindeki tesislere yönlendirildi.

Balıkesir

Balıkesir'in Edremit ilçesinin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi.

Alınan bilgiye göre, Kazdağları'nın hava sıcaklığının sıfırın altında 3 dereceye kadar düştüğü Hanlar mevkisinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Edremit ilçesini Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlayan karayolunda buzlanma oluştu.

İzmir limanından aldıkları yükü Yenice ilçesi Kalkım beldesi yakınında bulunan bakır madenine götürmek için yola çıkan 6 tır sürücüsü, Edremit-Kalkım karayolunun 15. kilometresinde buzlanma nedeniyle mahsur kaldı. Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yaklaşık bir saat süren tuzlama ve kar küreme çalışmasının ardından sürücüler yollarına devam etti.

Sivas-Malatya karayolu tipi nedeniyle trafiğe kapatıldı

Sivas-Malatya karayolunun Ulaş-Kangal bölümündeki Yağdonduran mevkisinde tipi etkili oluyor.

Tipi nedeniyle karayolu tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı. Ulaş ilçesinden Malatya istikametine araç geçişine izin verilmiyor. 

Bu arada Kangal-Gürün, Gürün-Pınarbaşı, Şarkışla-Pınarbaşı yollarında da tipi nedeniyle araç geçişlerine izin verilmiyor.

HABERE YORUM KAT