1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ulaş'ta Bilim Şenliği Fuarı ile Almanca Sokağı açıldı
Ulaş'ta Bilim Şenliği Fuarı ile Almanca Sokağı açıldı

Ulaş'ta Bilim Şenliği Fuarı ile Almanca Sokağı açıldı

SİVAS (AA) - Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Bilim Şenliği Fuarı ile Almanca Sokağı'nın açılışı yapıldı.Ulaş Çok Programlı...

A+A-

SİVAS (AA) - Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Bilim Şenliği Fuarı ile Almanca Sokağı'nın açılışı yapıldı.

Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesindeki açılışa katılan Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, fizik, biyoloji ve kimya dallarında 135 projenin bulunduğu sınıfları gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

Yılmaz, projelerin özümsenerek ve anlayarak ortaya konulduğunu gördüğünü belirterek, "Bu tür çalışmaların öğrencilerimizin bilim insanı olma heveslerini artıracağına inanıyorum. Bu çalışmada emeği olan öğretmenleri ve öğrencileri kutluyorum." dedi.

Daha sonra Yılmaz, okulun koridorundaki duvarlarda meyve, sebze, hayvan ve mevsimlerin Almanca yazılı olduğu Almanca Sokağı'nı gezdi.

Almanca öğretmeni Münüre Demirgil'den çalışmalar konusunda bilgi alan Yılmaz, sokağın öğrencilerin yabancı dil öğrenmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Açılışa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Demirbaş, İlçe Emniyet Amiri Komiser Yardımcısı Seda Kırbaş ve kurum amirleri katıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT