1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Uluırmak Saka Mahallesi kentsel dönüşümü bekliyor
Uluırmak Saka Mahallesi kentsel dönüşümü bekliyor

Uluırmak Saka Mahallesi kentsel dönüşümü bekliyor

Mahalle tanıtımlarına bu hafta Uluırmak Saka Mahallesi ile devam ediyoruz. Mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını ifade eden Muhtar Yakup Sürücü, mahalle halkının en kısa zamanda evlerine kavuşmayı beklediğini söyledi.

A+A-

YAKUP SÜRÜCÜ KİMDİR?

1949 Güneysınır doğumluyum. 1977’den 2008 yılına kadar Tıp Fakültesi’nde çalıştım. 2009 yılında da muhtar seçildim. O gündem beri de mahalleye hizmet için çalışıyorum. 50 senedir bu mahallede yaşıyorum. Evli ve 6 çocuk babasıyım.

Mahalle tanıtımlarına bu hafta Uluırmak Saka Mahallesi ile devam ediyoruz.  Uluırmak Saka Mahallesi Muhtarı Yakup Sürücü, Uluırmak Saka Mahallesi’nin 700 seçmen ve 2 bin 500 nüfusu ile Konya’nın küçük ve sakin mahallelerinden biri olduğunu söyledi. Mahallede son yıllarda hizmetin arttığını ifade eden Muhtar Sürücü, Mahallemize tatlı su geldi. Kentsel dönüşüm başladı. Meram Belediyesi tarafından muhtar ofisimiz yapıldı. Yine parklar yapıldı.  Mahallemizde Sosyal Hizmetler Kız Yurdu, Kur’an Kursu, 1 tane cami ve Kemal Hatipoğlu İlkokulu var. Okul 3-4 çevre mahalleye hizmet ettiği için yeterli olmuyor.  Ek bina yapılacak.  Yeri tespit edildi. Plan ve projesi bekleniyor.  Ayrıca vatandaşlarımız Karaman Caddesi’nin biraz daha genişletilmesini istiyoruz” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE MAHALLENİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Mahallede kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını ifade eden Muhtar Sürücü, “Mahallemizde evler barkaydı. Kentsel Dönüşümle birlikte mahallede görünümü değişecek. Vatandaşlar da temellerin atılmasını bekliyor. En kısa zamanda atılır ve vatandaşlarda evlerine kavuşmayı çok istiyorlar. İtfaiye, ambulans giremez, yeşil alanımız yok, sosyal tesisimiz yok. Kentsel dönüşümün tamamlanması ile birlikte mahallenin çehresi değişecek. Daha sağlam evlerde oturacağız. Amcalarımız, teyzelerimiz doğalgazlı evlerde oturacak. Vatandaşımız dönüşümün bir an önce başlamasını istiyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TORU HER ZAMAN YANIMIZDA

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun her zaman yanlarında olduğunu altını çizen Muhtar Sürücü,  “Güler yüzlü, işlerimizde bize yardımcı oluyor. İçimiz huzurlu bir şekilde yanına gidiyoruz. Hizmet noktasında bir dediğimiz iki olmuyor. Bizle bir arkadaş gibi derdimizi çekinmeden söylüyoruz. Mahallemizi, sokaklarını, sorunlarını çözümü noktasında yardımını hiç esirgemiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan muhtarlara karşı bakış açısı ve verdiği değer diğer kurumlarda da örnek teşkil etti. Saygınlığımız oluştu. Biz vatandaşla kurumlar arasında köprü vazifesi görüyoruz. Şahsi bir işimiz yok. Amacımız tamamen mahallemize hizmettir” dedi.

uluirmak-(4).jpg

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE YARDIM

Mahallede yardıma muhtaç ailelere gerek Meram Belediyesi gerekse ilgili kuruluşların yardımlarını esirgemediğini ifade eden Muhtar Yakup Sürücü, “Mahallemizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir yurt var. 18 yaşından küçük kimsesiz kız çocukları kalıyor. 40 kişi burada kalıyor. Yemeklerini, barınma ihtiyaçları devletimiz tarafından sağlanıyor. Yine eğitimlerinin yanında sosyal etkinlerle de ilgileniyorlar” ifadelerini kullandı.

İSMAİL POÇAN / YENİ HABER GAZETESİ

HABERE YORUM KAT