1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Üniversite Memnuniyet Araştırması’na Karatay Üniversitesi damgası
Üniversite Memnuniyet Araştırması’na Karatay Üniversitesi damgası

Üniversite Memnuniyet Araştırması’na Karatay Üniversitesi damgası

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Cemil Yücel ve Prof. Dr. Engin Karadağ tarafından yapılan "Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasına" Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi damga vurdu.

A+A-

Yerleşkenin ve Yaşamının Doyuruculuğu’nda 9. sırada

“Yerleşkenin ve Yaşamının Doyuruculuğu” sıralamasında öğrencilerin vermiş oldukları puanlar neticesinde KTO Karatay Üniversitesi 9. sıraya yerleşerek, öğrenciye vermiş olduğu önemi bu araştırma ile bir kez daha gösterdi.

Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği’nde 12. sırada

Üniversite hayatları sırasında ve sonrasında öğrencilerini yalnız bırakmayan, onları üniversiteden mezun olduktan sonra da sürekli olarak takip eden, iş yahut akademik alanda ilerlemelerini sağlamak için onlara yardımcı olan, “Sektör Danışmanlığı” gibi örnek projelerle onları sektöre hazırlayan, açtığı bölümlerle de adından sıklıkla söz ettiren KTO Karatay Üniversitesi, “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” kategorisinde ise 12. sıraya yerleşti.

Vakıf Üniversitelerinin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralaması’nda ise 17. sırada

Türkiye’nin kadim üniversitesi olarak eğitim vermeye devam eden ve öğrencilerinin memnuniyetine de son derece önem veren KTO Karatay Üniversitesi, “Vakıf Üniversitelerinin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında” ise 17. sıraya yerleşerek vakıf üniversiteleri arasında ayrıcalığını korudu.

Üniversitelerin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında da 174 üniversite içerisinde 39. sırada

Öğrencilerin verdikleri puanlara göre “Üniversitelerin Öğrenci Memnuniyeti Genel Sıralamasında” da KTO Karatay Üniversitesi 174 üniversite içerisinde 39. oldu. Böylelikle sadece vakıf üniversitesi aralarında değil, aynı zamanda genel olarak devlet üniversiteleri arasında da ayrıcalıklı bir konumda yer aldı.

KTO Karatay Üniversitesinin istatistiklerde üst sıralarda yer alması, üniversitenin her şeyden evvel “insana yatırım” yaptığını, öğrencilerinin memnuniyetlerini son derece önemsediklerini, onları iş hayatlarına hazırladıklarını ve öğrenciler iş yaşamlarında ya da akademik hayatlarında önemli konumlara gelene dek onlardan desteğini esirgemediğinin de kanıtı oldu.

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na Türkiye genelinden yoğun bir katılım gerçekleştirildi. Türkiye genelindeki 174 üniversiteden 5 bin 611'i kız, 5 bin 283'ü erkek olmak üzere toplamda 10 bin 894 öğrenci araştırmaya katıldı.

Araştırmada, öğrencilerden üniversitelerle ilgili "Öğrenim Deneyiminin Tatminkârlığı", "Yerleşkenin ve Yaşamının Doyuruculuğu", "Akademik Destek ve İlgi", "Kurumun Yönetimi ve İşleyişinden Memnuniyet", "Öğrenim İmkânı ve Kaynaklarının Zenginliği" ile "Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği" başlıkları altında "A+", "A", "B", "C", "D" ve "FF" harf puanlaması istendi.

KTO Karatay Üniversitesi söz konusu araştırmada birçok kategoride üstün başarılara imza atarak, öğrencilerine ve eğitim-öğretime gösterdiği önemi bir kez daha kanıtladı.

HABERE YORUM KAT