1. HABERLER

  2. MEDYA MAGAZİN

  3. Ünlü şarkıcı Orhan Ölmez'den çok çarpıcı FETÖ itirafı!
Ünlü şarkıcı Orhan Ölmez'den çok çarpıcı FETÖ itirafı!

Ünlü şarkıcı Orhan Ölmez'den çok çarpıcı FETÖ itirafı!

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından gerçekleşen 'Demokrasi Nöbetleri' için şehir şehir gezip sahneye çıkan şarkıcı Orhan Ölmez FETÖ ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

"BÜYÜK BELADAN KURTULDUK"

Geçtiğimiz ay 'Adam ve Kadın' adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan Orhan Ölmez, Sabah Gazetesi'nin Günaydın ekine verdiği röportajda, "Türkiye büyük beladan kurtuldu. Yara sıcakken acımaz. Aşkta da böyle hisseder insan. Yaşananları gün geçtikçe daha çok anlayacağız. Durumun vahametini toplumsal olarak tabii ki idrak ettik ama 5 sene sonra 'Vay be' diyeceğimiz bir süreç yaşadık" ifadelerini kullandı.

"BENİ KANDIRMAYA ÇALIŞTILAR"

Çarpıcı bir noktaya parmak basan Ölmez, "Müzik camiasında da abiler var. İlk albümüm çıktıktan sonra beni de çağırdılar, 'Gel, FETÖ'nün elini öp. Ne kaybedersin, duasını al' dediler. Beni 'Konserlerin artar' diye kandırmaya çalıştılar. Öyle bir algı yaratılmıştı o dönemler, ama ben istemedim. 'Duamı ederim, ibadetimi yaparım, başka kimseye ihtiyacım yok' dedim. 'Falan abi bir üflesin' dürtüsüyle bizim camiadaki sanatçılar arasından da gidenler olmuştur. Benim öyle psikolojik telkinlere ihtiyacım olmadı. Daha hırslı bir adam olsaydım, 'Gidip elini öpeyim' derdim. Hedefleri yüksek tutan biri olsaydım, belki her kapıyı çalardım" şeklinde konuştu.

orhan-ölmez-fetö-564

Orhan Ölmez kimdir?

1 Mayıs 1978 tarihinde Antalya şehrinde dünyaya gelen isimlerden birisidir. 10 yaşında iken babasını kaybettiğinde Manisa’da yaşamaktadır. Başarılı bir eğitim hayatı geçiren Ölmez, lise yıllarını tamamladığında ise ailesi ile birlikte İzmir’de yaşamaktadır. Küçük yaşlardan itibaren babasının da teşviği ile birlikte bağlama çalmaya başlamış ve zaman içerisinde bu alanda ustalaşan bir isim haline gelmiştir. Sonrasında ise birçok farklı müzik aletini çalmaya da başlamıştır. 1995 – 2000 yılları arasında ise bu alanda yüksek eğitim almıştır. Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı bölümünden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

KAYNAK: SABAH

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT