1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ünlü tekstilciye FETÖ baskını: 2 milyon dolar ele geçirildi
Ünlü tekstilciye FETÖ baskını: 2 milyon dolar ele geçirildi

Ünlü tekstilciye FETÖ baskını: 2 milyon dolar ele geçirildi

FETÖ'ye yönelik operasyonlar sürüyor. FETÖ'ye 'himmet' adı altında para topladığı öne sürülen ünlü bir tekstil sahibinin evine düzenlenen operasyonda, 2 milyon dolara yakın para, 75 bilezik ve bir miktar altın ele geçirildi.

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü'ne himmet adı altında para topladığı iddia edilen şahıslara yönelip yapılan operasyonda Özilhanlar Tekstil sahibi Ziya Zambur'un adreslerine evinde yapılan aramada, banyodaki 2 poşet içerisinde 630.000 Amerikan doları, ikametteki çelik kasa içerisinde 1.014.000 Amerikan doları, 75 adet burma bilezik, ele geçirildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Zeytinburnu'nda FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yardım yataklık yapan, himmet adı altındaparatopladığı ileri sürülen ve ilçedeki tekstilcilerin 'mütevellisi' oldukları yönünde bilgi alınan şahıslara operasyon başlattı.

75 bilezik, 103 altın, 12 bileklik ele geçirildi

Sabah'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen bir soruşturma çerçevesindeki operasyon kapsamında, şüpheliler arasında bulunan Özilhanlar tekstil sahibi Ziya Zambur'un ikametinde arama tyapıldı. Mali polis, evde adeta küçük çaplı bir servet ele geçirdi.

İşadamının evinin banyo kapısı arkasında asılı 2 poşet içerisinde 630.000 Amerikan doları, ikametteki çelik kasa içerisinde 1.014.000 Amerikan doları, 75 adet burma bilezik, 103 tane lira olarak bilinen altın, 5 çocuk bileziği, 12 altın bileklik, 2 gerdanlık, 8 çeyrek ve 1 yarım altın ve 7 yüzük ele geçirildi. Suç delili olarak el konulan ve himmet parası olduğu değerlendirilen para ve altınlara el konuldu.

HABERE YORUM KAT