1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Usta: İyi niyetle yolculuğa çıktık
Usta: İyi niyetle yolculuğa çıktık

Usta: İyi niyetle yolculuğa çıktık

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Trabzonspor'a katkı sağlamak için iyi niyetle yola çıktıklarını söyledi.

A+A-

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, kulüp asbaşkanı Ahmet Çubukçu, genel sekreter Gençağa Meriç ve yönetim kurulu üyesi Ali Rıza Egemen ile Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Trabzon Şubesi'nin düzenlediği yemekte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Usta, burada yaptığı konuşmada, bu senenin futbolda bir değişim yılı olması gerektiğini anlatarak, "Özelde Trabzonspor için, genelde Türk futbolu için değişim yılı olması gerekiyor. Spor anlamında ülkemizin başarısı, harcamış olduğu ekonomi istatistiğiyle kıyaslandığında maalesef iyi bir yerde değiliz. Futbolcusundan, gazetecisinden, yöneticisine kadar her birimizin sorumlulukları var. İnşallah bu sene tüm ülke için daha farklı bir yıl olur" diye konuştu.

Yeni sezonun Trabzonspor camiasına ve Türk futboluna hayırlı olmasını temenni eden Usta, "Acaba 15 Temmuz süreci ile Türkiye'de futbol takımlarının birbirine, taraftarların nezdinde bakış açısında değişiklik olabilir mi? Deplasman yasakları gibi konularda, ümit ederim ki burada çeşitli gelişmelere hep beraber pozitif anlamda katkı sağlamış oluruz." ifadelerini kullandı.

"Bizim için, bu kent için Trabzonspor vazgeçilmez bir unsur." diyen Usta, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gecesiyle gündüzüyle her anıyla insanlar için Trabzonspor, soludukları bir nefes. Biz çok zor bir süreçten geçtik. Trabzonspor'un 50 yıllık mazisinde büyük gayretlerle oluşturulmuş olan değerli bir markası var. Hepimiz bu markanın bundan sonrası için üzerine taş koyabilirsek, katkı sağlayabilirsek, tarih bizi bunlarla yazacak. Elbette buna katkı sağlayamayanları da tarih kara bir şekilde, silinmeyecek şekilde nakşediyor. Biz bu bilinçle Trabzonspor'a katkı sağlamak için iyi niyetle yolculuğa çıktık. Şimdiden yeni sezonun Trabzonsporumuza, Türk futboluna başarılı geçecek bir yıl ve güzel bir damga vurmasını temenni ediyorum."

HABERE YORUM KAT